Converse giyen başörtülü kızı gazeteciler konuşturdu

Converse giyen başörtülü kızı gazeteciler konuşturdu.54244
  • Giriş : 23.04.2008 / 11:31:00
  • Güncelleme : 23.04.2008 / 13:57:23

Tesettür giyim defilesindeki farklı tarzıyla yabancı ajansların bile ilgisini çeken genç kızı gazeteciler buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tesettür giyim defilesindeki farklı tarzıyla yabancı ajansların bile ilgisini çeken genç kızı gazeteciler buldu ve konuşturdu. İşte ilginç kızın, ilginç sözleri...

15'İNDE TESETTÜRE GiRMiŞ

TEKBİR giyim defilesinde sarı conversesi, yandan bağlı türbanı, lensleri, dövme kaşları ve makyajıyla yeni kuşak muhafazakarların sembolü oldu. Uluslar- arası ajanslar fotoğrafını servis yaptı. Adı Gül... 25 yaşında. Cilt bakım ve makyaj kursuna gidiyor. 15'inde kendi isteğiyle kapanmış...

Türbanlıyım diye dört duvar arasına kapanmam

Tekbir Giyim'in ilkbahar yaz sezonu kreasyonunun sunulduğu ilginç defilenin yankıları sürüyor. Firmanın Almanya'dan transfer ettiği Heidi Beck'in hazırladığı kreasyonda kıyafetler kadar defileyi izleyenler de konuşuldu. En ön sırada başları türbanlı, converseli, makyajlı ve file çoraplı genç kızlar İslami kesimdeki değişimin de sinyallerini verdi.

Reuters muhabirinin de objektifine yansıyan ve fotoğrafları dünyaya geçilen genç kız Akşam Gazetesi'ne konuştu. Soyadını vermek istemeyen 25 yaşındaki Gül, "Babam fotoğrafları görmedi, onun onayını almadan soyadımızı vermem doğru olmaz" dedi.

Sarı converseleri ve hızmasıyla dikkat çeken Gül, liseyi bitirdikten sonra cilt bakım ve makyaj kurslarına başlamış. Genç kız, 15 yaşında kendi rızasıyla kapandığını belirterek "Ailemde açık da var, kapalı da. Kız kardeşim açık örneğin. Hatta ben onun kapanmasına karşı çıkıyorum, üniversiteye devam etmesini istiyorum" dedi. Genç kız ilginç tarzına ilişkin şöyle konuştu: �Ben hep böyleydim. 5 vakit namazımı da kılarım, cilt bakımımı, makyajımı da yaparım. Tesettürlüyüm diye dört duvar arasına sıkışacak değilim. Modayı takip ederim.
1.80 boyuyla dikkat çektiğini söyleyen Gül, "Defilede gazeteciler mankenlerden çok benim fotoğrafımı çekti. Defilenin önüne geçer diye beni arka koltuklara gönderdiler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious