Çöp ev 4. kez temizlendi

  • Giriş : 11.07.2006 / 00:00:00

Şehitkamil Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, Yaprak Mahallesi'nde bulunan çöplerle dolu evi temizleyerek ilaçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Evde yaşayan anne ve çocuk, aylardır ayrı yaşayan baba Vahit Mutlu'nun evine yerleştirilerek, elbise, ayakkabı ve ev eşyası yardımı yapıldı.
Şehitkamil ilçesi Yaprak Mahallesi Kör Ragıp çıkmazında bulunan bir evde çöp yığınları olduğu ihbar alan Şehitkamil Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha önce 3 kez boşalttığı evi 4. kez temizleyerek bu kez kesin bir çözüm üretti. Önce evin içerisindeki çöpleri boşaltan temizlik işleri ekipleri, evin tamamını da ilaçlayarak çevreye koku saçmasını önlediler. Temizlik İşleri Müdürü Adnan Ergün, evi daha önce de temizlediklerini ancak birkaç ay sonra tekrar aynı şekilde çöp yığınlarıyla doldurduğunu söyledi.

Çöp evde yaşayan anne Yıldız Mutlu ve özürlü olduğu öğrenilen çocuğuyla birlikte ikna yoluyla evden çıkartılarak Sevgi Mağazası'na getirildi. Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı'nın talimatıyla, çoçuk ve annesine giyecek ve ev eşyası yardımı yapıldığını belirten Ergün, "Aile zor şartlarda ve sağlığa uygun olmayan bir ortamda yaşıyordu. Ailenin durumuna kesin bir çözüm üretmek için durumu belediye başkanımıza ilettik. Başkanımız, aileye gerekli yardımların yapılması talimatını verdi" dedi.

Kocasıyla uzun süredir ayrı yaşayan Yıldız Mutlu'yu yapılan telkinler sonucu kocasıyla barıştırdıklarını belirten Ergün, "Aile şimdi aynı evde ve sağlıklı bir ortamda yaşayacaklar. Ayrıca belediyemiz tarafından aileyi devamlı gözetim altında tutarak, gerekli ihtiyaçlarını giderecektir. İlk etapta kaldıkları evde eksik olan, ev eşyası ve giyecekler ve gıda yardımı yapıldı" diye konuştu.

Özürlü olduğu öğrenilen 18 yaşındaki Eyüp Mutlu ise, giydirilip kuşandırıldıktan sonra annesiyle birlikte babasının yanına götürüldü. Baba Vahit Mutlu ise yapılan yardımlardan ötürü Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı'ya teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious