Çöp evde yaşayan çocuklara kim el uzattı?

  • Giriş : 18.03.2006 / 00:00:00

Osmaniye'de nineleriyle yaşayan 4 minik yavruya yardım eli uzatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Osmaniye Başmahalle'de nineleri ile 4 çocuğun kaldığı çöp eve zabıta baskın düzenlemiş, çevreye pis kokular saçan evdeki çöpler Temizlik Müdürlüğü ekipler tarafından kamyonlara yükleyerek temizlenmişti.

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, 3 kamyon çöpün çıktığı evde yaşayan Deniz (10) ve Ali Gündoğdu'ya (9) Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ayan sahip çıktı.

Ayan, minik yavruları eşi tarafından terk edilen anneanneleri Şemsi Gündoğdu'nun (60) iznini alarak Remzi Özer Pansiyonlu İlköğretim Okulu'na yerleştirdi.

Milli Eğitim Müdürü Ayan, Deniz ve Ali'nin artık eğitimlerini rahat, sağlıklı ortamda sürdüreceğini, diğer kardeşleri ve anneannesinin istediği zaman görebileceğini belirterek, diğer kardeşleri Pınar (3) ile Filiz'e (12) de gereken yardımın yapılacağını bildirdi.

Milli Eğitim Müdürü Ayan, Deniz ve Ali'nin okul önlükleri, defter, kalem, çanta, silgi, elbise ve ayakkabı gibi ihtiyaçlarını da karşıladı.

Torunlarının babası İlter'in cezaevinde, anneleri Arzu'nun ise Şanlıurfa'ya kaçtığını kaydeden Şemsi Gündoğdu torunlarına bakabilmek için çöp evde yaşamak zorunda olduğunu, başka çaresinin olmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious