Çöp kutusundan lav silahı çıktı

Çöp kutusundan lav silahı çıktı.6605
  • Giriş : 01.02.2009 / 18:32:00

İstanbul Sultangazi'de bir çöp kutusuna atılmış bir lav silahı bulundu. Tek kullanımlık olan bu silahla atış yapıldığı boş kapsülün de çöp kutusuna konulduğu öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgilere göre çöplerden kağıt toplayan bir şahıs Sultangazi Sultançiftliği Mahallesi'ndeki bir çöp konteynırında lav silahı buldu. Eline aldığı silahı inceleyen şahsı gören vatandaşlar müdahale ederek aldığı yere bırakmasını sağladı. Vatandaşlar 155'i arayarak polise ihbarda bulundu.

Olay yerine gelen polis inceleme yaptıktan sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bilgi verdi. Kısa sürede belirtilen adrese gelen Terörle Mücadele polisleri ve bomba uzmanları olay yerinde incelemelerde bulundu. Bomba uzmanları çöp konteynırında bulunan mühimmatın lav silahı olduğunu belirledi.

Çevreye güvenlik şeridi çeken polisler vatandaşları uzaklaştırdı. Bomba uzmanı ekipleri lav silahının ateşlenmiş olduğunu, tehlike arzetmediğini ve boş kapsülün bırakıldığını tespit etti. Polisler, boş kapsülü delil torbasına koyarak kriminal laboratuvarına götürdü. Sözkonusu silahın herhangibir olayda kullanılıp kullanılmadığı araştırılacak.

Görgü tanıkları silahı bir kağıt toplayıcısının bulduğunu ve vatandaşların müdahale etmesiyle bırakıp kaçtığını anlattı. Polise haber verilmesinin ardından gelen ekiplerin konteynırda inceleme yaptığını belirten görgü tanıkları şunları anlattı: "Uzun yeşil bir silahtı. Bazuka gibi bir silahtı. Üzerinde sarı yazılar vardı. Kağıt toplayıcı eline aldı ve salladı. Vatandaşlar, 'Sen ne yapıyorsun' diye müdahele edince şahıs hızla olay yerinden kaçtı. Olay yerine polisler geldi. İnceleme yaptılar. Çöpün içindeki silahı alıp götürdüler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*