Çöp Mersinlileri zehirliyor

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

Mersin Çöplüğü binlerce insanın sağlığını tehdit ederken, çöp sorununu çözmesi gereken yetkililer birbirlerini suçlamakla zaman geçiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mahkemelik olan Çimsa'nın kuzeyindeki alanı çöplük olarak kullanmak isteyen Büyükşehir Belediyesi kendilerini mahkemeye veren Yenitaşkent, Bağcılar ve Organize Sanayi Bölgesi yönetimine karşı büyük bir propaganda savaşı yürütüyor.

Bu savaşta en son açıklama Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'dan geldi. Başkan Özcan, Çimsa'nın kuzeyinde düzenli katı atık depolama tesisi kurulmasına karşı çıkan Organize Sanayi Bölgesi'nin, soda fabrikası ile anlaşarak sodanın zehirli atıklarını bu bölgeye dökmesine izin verdiğini iddia etti.

Bu konuda 2 kurum arasında 2005 yılında bir protokol anlaşması yapıldığını ifade eden Özcan, Soda'nın zehirli atıklar için metreküp fiyatı 25 yeni kuruştan OSB ile anlaştığını ve toplam 1 milyon 760 bin metreküp alana zehirli atık dökmek için protokol yaptıklarını belirtti. Yenitaşkent Belediyesi'nin de karşı çıktığı alana kendi çöplerini döktüğünü ve bunu Yenitaşkent Belediye Başkanı'nın da inkar etmediğine dikkat çeken Özcan, "Şimdi de OSB karşı çıktığı ve dava açtığı alana Soda'nın zehirli atıklarını dökmesine izin vermektedir " dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious