Çöpleri davul zurna ile protesto ettiler

  • Giriş : 06.06.2006 / 00:00:00

Ordu'nun Gürgentepe ilçesine yapılması planlanan çöp tesisine vatandaşların tepkisi devam ediyor. Gürgentepeli vatandaşlar kurulması istenen çöp tesisini bu kes davul ve zurnalarla protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı eğlenceli eylemde, 'Gürgentepe çöplük olmayacak, Biz buradayız Çevre Bakanı nerde?, ÇED raporunu kimler hazırladı? Çöplük değil gül bahçesi istiyoruz, Gürgentepe bizim bizim olacak.' yazılı pankartlar açıldı. Ardından vatandaşlar davul zurna eşliğinde doyasıya eğlendi.

Eylemin yapıldığı esnada İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) gelen bilirkişi heyeti alanda incelemeler yaptı. Heyet yetkilileri, alanda 20 kaynak suyu havzası buldu.

Gürgentepe Belediye Başkanı Selim Ölmez, "Sizler böyle mücadelemizde bizi yalnız bırakmadığınız sürece buraya ne çöp gelir ne de başka birşey. Bizim istemediğimiz hiçbirşey gelmez. Şunu herkes çok iyi bilsin. Demokrasilerde en büyük güç, halkın gücüdür. Halkın gücü olmadan hiçbir yere varılmaz. Önce Cenabı Allah'ın gücü sonra sizin gücünüz gelir. Bunu böyle bilesiniz. Burda hiçbir şekilde mücadeleyi bırakmayacağız. Ayak oyunları ile bizi haksız düşürürlerse tekrar dava açacağız. Buranın mera olduğu açık ve net. Bunun için tespit isteyeceğiz. Çöp tesiside olsa biz bunu istemiyoruz." diye konuştu.

AK Parti Gürgentepe İlçe Başkanı Yücel Koca, "İlçemizi çöp tepe yapmak isteyenlere karşı verdiğiniz mücadeleyi gerçekten takdir ediyoruz. Bin 200 metrelik rakımda bulunan bu ilçede yaz kış demeden hep beraber yaşıyorsak kesinlikle hiçbir parti, hiçbir siyaset yapmadan ismi çöp olunca hep beraber tepkiliyiz arkadaşlar. Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun'a buradan sesleniyorum, siz burayı mal yayarken mi buldunuz? Bu alanı götürdünüz hükümetimize, 'Sorunsuz bir alan var. Orda hiç bir sorun yok.' dediniz. Sayın Bakanımız Osman Pepe'ye bu alanı gezdirdiniz. Size sesleniyorum. Burda sorun var. Burda altı mahallemizin su havzası var." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious