Çöpü almak için eğildi, falezlerden uçtu

Çöpü almak için eğildi, falezlerden uçtu.16651
  • Giriş : 15.01.2008 / 21:24:00

Antalya'da yürüyüş için geldiği parkta yerde gördüğü bir çöpü almak isterken ayağı kayan 47 yaşındaki Turgut Ateş, 35 metre yüksekliğindeki falezlerden düşüp öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Parkta temizlik işçisi olarak çalışan kardeşi, falezlerden düşen kişinin ağabeyi olduğunu polisten öğrendi.

Olay saat 09.00 sıralarında Eski Lara yolu Falez-1 Parkı'nda meydana geldi. Sabahları parkta yürüyüş yapan emekli Turgut Ateş, bu sabah da bisikletiyle parka geldi. Falezlerin kenarında gördüğü bir çöpü almak isteyen Ateş'in ayağı kayınca, 35 metreden kayalıklara çarpıp öldü. Bir kişinin denize düştüğünü görenler, olay yerine ambulans ve polis çağırdı. Deniz polisi, cesedi almak için falezlere geldi. Ancak nöbetçi savcıya ulaşılamayınca ceset 1.5 saat boyunca kayalıkların arasından çıkartılmayı bekledi.

KARDEŞİ POLİSTEN ÖĞRENDİ

Savcıya ulaşıldığı sırada parkta temizlik işçisi olarak çalışan Orhan Ateş, düşen kişinin adını sordu. Polislerden Turgut Ateş yanıtını alan Orhan Ateş, “O benim ağabeyim. Sabahları bu parkta yürüyüş ve koşu yapar, ayrıca çöpleri toplayıp çöp kutularına atardı'' dedi. Orhan Ateş, ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü.

Turgut Ateş'in cesedi, savcının incelemesinin ardından deniz polisi tarafından Yat Limanı'na götürüldü. Buradan cenaze aracına alınan Ateş'in cenazesi, otopsi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious