Cordoba'ya yapılanlar büyük ayıp!

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Galatasaray'ın Kolombiyalı file bekçisi Mondragon, vatandaşı Oscar Cordoba'ya Galatasaray maçı sonrasında gösterilen tepkileri çirkin olarak niteledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında sözlerine Oscar Cordoba'yı 20-22 yıldır tanıdığını belirterek başlayan tecrübeli kaleci, "Onun nasıl bir kişi olduğunu, nasıl bir eğitim aldığını, ailesini herşeyini çok iyi biliyorum. Kolombiya Milli Takımı'nda da oynarken başka takımlarda çok beyefendi bir kişiliğe sahipti. Olağanüstü karaktere sahip bir kişidir. Buraya geldiği ilk yıl şampiyonluk yaşadı. Ondan sonra da başarılı maçlar çıkardı"dedi.

Oscar Cordoba'ya yapılan yakıştırmaları iğrenç olarak niteleyen Kolombiyalı kaleci, "Bana yazılanlar ve söylenenler çok çirkin geliyor. Beni üzen taraftarlarının önünde onun takım arkadaşalarının yapmış olduğu hareketlerdir. Bunların saha içinde hiç yapılmaması gerekiyordu. Bu hareketleri yapan futbolcuları kınıyorum. Bir takım arkadaşının bu şekiled eleştirilmesi etiğe sığmaz" diye konuştu.

Mondragon, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oscar'ın Türkiye'de bulunduğu süre içinde yapmış olduğu degajların ne kadar iyi olduğu konuşulurken bir anda yanlış bir degaj yüzünden bu kadar eleştirlemesini hala anlamış değilim. Gerçi Oscar Cordoba'nın yapmış olduğu degaj sonrası Sabri topu kapıyor. Hakan Şükür'e atıyor. Hakan, Hasan Kabze'nin önüne indiriyor. Genç futbolcuda çok güzel yere vuruyor ve gol oluyor. Bu arada toplam 5 hareket yapılıyor. Peki diğer takım arkadaşları ne yapıyor. Onları gören var mı"

Hafta içinde çıkan bazı haberlerinde kendiğini üzdüğünü kaydeden Mondragon, "İkimizde Kolombilalıyız sanki ben ona "Bize yardım et" demişimi gibi bir ortam oluşturuldu. Bu da yanlış birşey hatta Galatasaray'ın emeğine saygısızlık olur. Bu takım buraya çok zorluklar atlatarak geldi. En azından bize saygı duyulması gerekiyor" dedi.


-"BEN SABREDEMEZDİM"-


Cordoba'nın maçın bitiminde saha içinde Tümer ve Sergen Yalçın ile yaşadığı olaylarla birlikte orda bulunan Koray'ın Cordoba'yı alkışlaması konusunda göstermiş olduğu soğukkanlılığı kendisinin gösteremeyeceğini belirten Mondragon, "Ben kesinlikle sukunetimi koruyamazdım" diye konuştu.

Mondragon, Beşiktaş Futbol takımının gelecek yıllarda Cordoba'yı çok arayacağını iddia etti.

Öte yandan bugün bazı medya organlarında çıkan, 'Mondragon'un sözleşmesi bitti, sezon sonu gidiyor' şeklindeki haberleri de değerlendiren Mondragon, "Gitmem diye birşey söz konusu değil daha iki yıllık kontratım var" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious