Çorlu'da 200 hektar orman yandı

Çorlu'da 200 hektar orman yandı.9333
  • Giriş : 26.08.2007 / 17:20:00

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde dün öğle saatlerinde başlayan ve gece yarısı kontrol altına alınabilen Eseçe ormanındaki yangın, bugün rüzgarın etkisiyle yeniden başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çok sayıda iş makinesi ve orman işçisinin katıldığı söndürme çalışmalarında yaklaşık 200 hektarlık kızıl çam ağacı kül oldu. Yangın bugün saat 16.00'da kontrol altına alındı.

Yangının büyümesi üzerine Çorlu İlçe Çevre ve Orman Müdürlüğü çevre il ve ilçelerden yardım istedi. Yardım ekiplerinin söndürme çalışmalarına katılmasıyla birlikte 5 arazöz, 5 itfaiye aracı, 3 su tankeri, çok sayıda traktör ve orman işçileri ile itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Etkili olan rüzgar nedeniyle güçlükle müdahale edilen yangın, saat 16.00 itibariyle kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle 200 hektarlık kızıl çam ağacı kül oldu.

CEPHANELİĞE SIÇRAMA ENDİŞESİ

Yangının çıktığı bölgede bulunan Hava Meydan Komutanlığı ise yangın paniği yaşadı. Yangının askeri bölgedeki cephanelik kısmına yaklaşması üzerine ekipler olası bir facianın yaşanmamamsı için cephanelik alanın bulunduğu bölgede soğutma çalışmaları yaptı. Yangın askeri bölgeye sıçramadan kontrol altına alınınca, komutanlık personeli rahatladı.

Dün başlayan yangının bugün tekrar rüzgarın etkisi ile yayıldığını belirten Çorlu Kaymakamı Erhan Özdemir, “Yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yangının çıkış nedeni ise araştırılıyor. Şu ana kadar 200 hektarlık bir alan yandı” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious