Çorum 29 Ekim'de iki bayramı birden kutlayacak

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Çorumlu müteşebbisler tarafından kurulan ve 8 ilin doğalgaz dağıtımını yapan Çorumgaz AŞ, Sungurlu Belediyesi ile anlaşmaya vararak ilçeye 136 günde doğalgaz verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğalgaz altyapı çalışmaları için Çorumgaz ile anlaşan Sungurlu Belediyesi, doğalgaz tanıtım toplantısı düzenledi. İlçe halkının büyük ilgi gösterdiği toplantıda, doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi aktarıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Ahmet Karacif ve belediye yetkilileri, Çorumgaz AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatçı, Başkan Vekili Ünal Kakaç ile Genel Müdür Kasım Kahraman katıldı.

Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Karacif, Sungurlu'nun doğalgaz kullanmak için başlattığı süreci özetledikten sonra Çorumgaz AŞ'nin bu sürece olan katkısını dile getirdi. Karacif, Sungurlu halkı olarak doğalgaz çalışmalarına gönülden destek verdiklerini ve kısa sürede asrın enerji kaynağı olarak adlandırılan doğalgazı kullanmaya başlayacaklarına inandıklarını kaydetti.

Şirket Genel Müdürü Kasım Kahraman ise Çorumgaz'ın 139 gün içerisinde Çorum'da doğalgaz kullanımını sağlayarak Türkiye rekoru kırdığını, aynı başarıyı Sungurlu'da da göstereceklerini ifade etti. Kahraman, ucuz, rahat ve kaliteli bir yakıt türü olan doğalgazın Sungurlu ölçeklerinde bir ilçeye henüz verilmediğini, ancak Çorumgaz olarak Yozgat Yerköy ve Sorgun'la birlikte ilk kez Sungurlu gibi küçük ölçekli bir ilçeye doğalgaz vermeye kararlı olduklarının altını çizdi.

Genel Müdür Kahraman, doğalgaz çalışmalarına 15 Haziran 2006'da başlayacaklarını ve 29 Ekim itibariyle ilçeye gaz vermeye başlayacaklarını aktardı. 3 yıl öncesine kadar doğalgazın sadece büyük şehirlerde kullanıldığını dile getiren Kahraman, büyük şehirlerden sonra doğalgazı kullanan ilk ilin Çorum olduğunu anlattı.

Çorumgaz'ın Sungurlu'daki ilk abonesi Belediye Başkanı Ahmet Karacif oldu. Düzenlenen toplantıda ilk aboneliği yaptıran Başkan Karacif, doğalgazın ilçelerinde büyük ilgi göreceğini belirtti. Abonelik işlemleri hakkında bilgi veren Çorumgaz Genel Müdürü Kahraman, Halk Bankası Sungurlu Şubesi'nde açtıkları hesaba vatandaşların 280 YTL yatırarak abone olabileceklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious