Çorum Valisi: Endişeye gerek yok

Çorum Valisi: Endişeye gerek yok.5880
  • Giriş : 29.03.2008 / 09:17:00

Çorum Valisi Mustafa Toprak, "Büyük deprem beklemiyoruz" diyerek halkı sağduyulu davranmaya ve kuruntu üretmemeye çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çorum da bu sabah saatlerinde meydana gelen depremle ilgili Çorum Valisi Mustafa Toprak “endişeye gerek yok” dedi.

Toprak, “Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, bu sabah saat 05.12'de, merkez üssü Çorum'un Seydim Beldesi olan 4.5 büyüklüğünde ''orta şiddetli'' bir deprem yaşandığını Bu depremin ardından artçı sarsıntılar belirli aralıkla sürmesinin Çorum halkını tedirgin ettiğini söyledi.

Can ve mal kaybının olmayışı bizleri çok sevindirdi diyen Vali Toprak, Konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Depremin merkez üssü Çorum’un Seydim Beldesi olarak tespit edilmiştir. Artçı sarsıntılar ise, belirli aralıklarla sürmektedir. Oluşturulan kriz merkezinin yaptığı neticeler sonucunda can ve mal kaybının olmadığını tespit edilmiştir. Endişeye gerek yoktur. Ama yinede tedbiri elden bırakmamak gerekir yaptığımız araştırmalarda ve görüşmeler sonucunda, Çorum ve Çevresinde büyük bir deprem beklemiyoruz” dedi.

Şu ana kadar merkez üssü Seydim Beldesi olan 3.0, 3.2, 2.5, 3.9 şiddetinde artçı sarsıntılar yaşandığına da dikkat çeken Toprak, deprem gerçeğini hiçbir zaman göz ardı etmemek lazım, her zaman tedbiri elden bırakmamak gerekir. Tüm birimlerimiz her şeye hazırlıklı bekletilmektedir"

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious