Çorum Valisi'nden top sakal fırçası

Çorum Valisi'nden top sakal fırçası.11405
  • Giriş : 18.06.2009 / 19:20:00
  • Güncelleme : 22.09.2016 / 12:22:05

Çorum Valisi Mustafa Toprak, top sakallı kürsüye gelen MTA'da görevli mühendisi fırçaladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Çorum Valiliği tarafından düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda Vali Mustafa Toprak top sakallı kürsüye gelen Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü'nde görevli mühendisi fırçaladı.

Çorum İl Koordinasyon Kurulu Vali Mustafa Toprak başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Vali Mustafa Toprak, MTA'nın Çorum'da yaptığı çalışmaları aktarmak için katılan Jeoloji Mühendisi Veysel Uykan'ı kıyafeti ve sakalı yüzünden eleştirerek kürsüden indirdi.

Kürsüde ilk önce kendisini tanıtan Mühendis Uykan'a Vali Toprak, "Siz devlet memuru musunuz?" diye sordu. Uykan'ın "Evet efendim. Devlet memuruyum ve açık arazilerde incelemeler yapıyorum" demesi üzerine Vali Toprak, "Burada bu kurul üyelerinin karşısına bu şekilde çıkmanızı hiç kimse tasvip edemez. Kınıyorum. Buyurun" diyerek mühendisin kürsüden inmesini işaret etti.

Kürsüden inen mühendise tekrar seslenen Vali Toprak, "Kot pantolonlu sakallı bir şekilde bu heyetin karşısına çıkamazsınız kardeşim. Bu Türk milleti adına ayıptır. Kınıyorum." diye konuştu.

Vali Mustafa Toprak'ın tepkisinin ardından ilk önce salonda oturduğu yere geçen Mühendis Uykan daha sonra kapıyı çarparak salonu terk etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*