Çorum zabıtasından ramazan baskını

Çorum zabıtasından ramazan baskını.13511
  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tatlı imalatı yapan iş yerlerine şok baskın yaparken, çoğu imalathanenin olumsuz görüntüsü zabıtanın tadını kaçırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ramazanla birlikte gıda üretimi yapan ve satan işyerlerine yönelik denetimlerini hızlandıran zabıta ekipleri, pide fırınları, yoğurt imalathaneleri ile gıda satışı yapan işyerlerindeki denetimlerinin ardından tatlı imalatı yapan pastanelere şok baskın yaptı. Yapılan denetimlerde birçok imalathanenin görüntüsü zabıta ekiplerini dahi şaşırtırken, hijyenik ortamlarda üretim yapmayan işyeri sahiplerine tutanak tutuldu. Bir sonraki kontrollerde de aynı manzaralarla karşılaşılması halinde bu imalathanelerin kapatılacağı uyarısında bulunuldu.


Çorum Belediyesi'nden yapılan açıklamada, insan sağlığını tehdit edecek ortamlarda imalat yapan gıda üreticilerine kesinlikle müsaade edilmeyeceği ifade edildi. Gıda üretimi ve imalatı yapan işyerlerinin öncelikli görevlerinin hijyen olduğu belirtildi. Hijyenik olmayan işyerlerinin gözlerinin yaşlarına bakılmayacağını ve gereken yasal cezaların uygulanacağı kaydedilen açıklamada, "Hiç kimse para kazanmak uğruna insanların sağlığını tehdit etme hakkına sahip değildir. Herkes hijyenik ortamda ve insan sağlığına uygun üretim yapmak zorundadır. Temizlik şartlarına uymayan imalathanelere cezai yaptırımlar uygulanacak. Hijyen ve temizlik şartlarına uymayanların ise verilecek cezalara da hazırlıklı olmaları gerekmektedir" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious