Çorum'da 4.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi

Çorum'da 4.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi.11416
  • Giriş : 14.01.2008 / 11:51:00

Çorum'da merkez üssü Seydim Beldesi olan 4.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çorum'da merkez üssü Seydim Beldesi olan 4.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Sabah saat 04.06'da meydana gelen depremde herhangi bir can veya mal kaybı olmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal deprem İzleme Merkezi'nden edinilen bilgiye göre, orta şiddetteki depremin üssünün, Çorum'a 20 kilometre yakınındaki merkez Seydim Beldesi olduğu öğrenildi.

Sabaha karşı saat 04.06 sıralarında kaydedilen ve şiddeti 4.3 olarak ölçülen deprem, yer yüzeyinin 7.2 kilometre altında meydana geldi. deprem sonrası herhangi bir artçı sarsıntı olmadı. Çorum'un tüm ilçelerinde hissedilen deprem, kent merkezinde korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Özellikle yüksek binalarda oturanlar, gece sallantı ile uyandı. Kısa süreli paniğin ardından kentte hayat normale döndü.

Deprem sonrası harekete geçen polis ve jandarma, ilçe, belde ve köyleri tarayarak sarsıntının etkilerini araştırdı. Edinilen ilk bilgilere göre deprem, Çorum'da herhangi bir can veya mal kaybına yol açmadı.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious