Çorum'da 520 çocuğa sünnet

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

Çorum Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Sünnet ve Dayanışma Şöleni"nde 520 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Maddi durumu iyi olmayan dar gelirli aileler için belediye tarafından her yıl düzenlenen ve artık geleneksel hale getirilen sünnet şölenine her geçen yıl ilgi giderek artıyor. Çorum merkez ve köylerdeki dar gelirli vatandaşların büyük ilgisini çeken şölende, bul yıl 520 çocuk erkekliğe ilk adımını attı. Çorum Belediyesi'nin organizasyonuyla gönüllü kuruluşlar, odalar ve hayırseverlerin desteğiyle gerçekleştirilen sünnet şöleni oldukça renkli geçti.

Şölenden bir gün önce bütün çocuklara sünnet kıyafetleri dağıtılırken, sabah çocuklar otobüsler ile şehir turu attı. Belediye Başkanı Turan Atlamaz ile şehri gezen çocuklar, ardından Kerebi Gazi Türbesi'ne gitti. Türbeye aileleriyle birlikte gelen çocuklar, İl Müftüsü Dursun Kaplan tarafından yapılan duaya katıldı. Buradan şölenin yapılacağı alana gelen çocuklar, düzenlenen şenlikte gönüllerince eğlendi. Vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği şenliğe AK Parti Çorum Milletvekilleri Agah Kafkas, Murat Yıldırım, Muzaffer Külcü, Belediye Başkanı Turan Atlamaz, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz, yaptığı konuşmada, düzenledikleri etkinliğin bir dayanışma şöleni olduğunun altını çizdi. Belediye olarak her zaman yardıma muhtaç insanların yanında olduklarını söyleyen Başkan Atlamaz, sünnetin öneminden bahsetti. Atlamaz, "Artık bu sünnet şölenini geleneksel hale getirdik. Yardıma muhtaç vatandaşlarımıza destek olmak ve onları yalnız bırakmamak için gönüllü kuruluşlarla beraber bu yıl 520 çocuğu sünnet ettiriyoruz. Belediyemizin bu tür etkinlikleri devam edecek." diye konuştu.

Şölen sonrası çocuklar uzman doktor kontrolünde, belediyenin anlaşmış olduğu hastane ve sağlık kabinlerinde sünnet oldu. Belediye Başkanı ve protokol üyeleri sünnet olan çocukları ziyaret ederek onlara moral verdi. Her çocuğa ayrıca duvar saati hediye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious