Çorum'da 600 bin YTL'lik usulsüzlük

Çorum'da 600 bin YTL'lik usulsüzlük.11165
  • Giriş : 01.03.2008 / 11:20:00

Çorum’da Derinçay’ın Kirliliğini Önleme Projesi’ni yürüten müteahhit firma ile yapılan sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı ve 600 bin YTL'lik usulsüzlük olduğu gerekçesiyle konu mahkemeye taşındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çorum Valisi Mustafa Toprak, il merkezinde 2006 yılındauygulanmasına başlanılan Yeşilırmağı Kirleten Derinçay’ın Kirliliğini Önleme Projesi, Doğal Arıtma, Fosseptik, Kanalizasyon yapım işi ihalesi kapsamında 34 köyde doğal arıtma, 19 köyde fosseptik, 12 köyde kanalizasyon, projesinin yürütülmesinde görülen aksaklıkların ve sorunların Valilik tarafından tespit edilmesi üzerine araştırma başlatıldığını ve o tarih itibariyle ödemelerin durdurulduğunu açıkladı..

Vali Toprak, projenin yürütülmesinde müteahhide fazla ödemede bulunulduğu ve bazı imalatların standartlara uygun olmadığının tespit edildiğini belirterek, “Bu çerçevede projenin yürütülmesinde uygulanan PRAG kriterlerine göre; yapılan sözleşme fesh edilmiş ve ödenen fazla miktarın geri alınması için yasal işlem süreci başlatılmıştır. Projenin yürütülmesinde kendilerine verilen sorumluluk ve yükümlülükleri zamanında yerine getirmeyen ilgililer hakkında ön inceleme (soruşturma) başlatılmıştır.

Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada proje ve harcamalar üzerinde Valiliğimizce gerekli hassasiyet denetim ve duyarlılık gösterilecek olup, gelişmeler hakkında kamuyu bilgilendirilecektir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious