Çorum'da bir ev kundaklandı

  • Giriş : 28.05.2007 / 03:59:00

Çorum'da bir apartman dairesi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şiddetli patlamanın meydana geldiği olayda ölen veya yaralanan olmadığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Bahçelievler Mahallesi Şenyurt 8. Sokak üzerinde bulunan Serkan Apartmanı'nın birinci katında saat 22.00 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Sadık Ç.'nin ikamet ettiği ve patlama anında boş olduğu öğrenilen apartman dairesi bir anda alevler içinde kaldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, polis ekipleri ise çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Dört katlı aparman ile çevresindeki evler güvenlik tedbirleri gereği boşaltıldı.

İlk olarak doğalgaz patlaması olduğu açıklanan olayın, çevredeki vatandaşların patlamanın ardından bir kişinin kaçarak bölgeden uzaklaştığını söylemesi üzerine kundaklama olduğu anlaşıldı. Kundaklama üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi gönderildi.

Yangının söndürülmesinin ardından olay yeri inceleme ekipleri ve bomba uzmanları apartman dairesinde incelemelerde bulundu. Yapılan ilk araştırmada ev içerisinde benzin kokusu olduğu ancak patlamanın kaynağının henüz belirlenemediği öğrenildi.

Bu arada patlamanın meydana geldiği evin pencerelerinin iç kısımlarının kalın mermerler ile kaplı olduğu ve özel korunduğu gözlendi.

"OLAY SORGUN İLE BAĞDAŞTIRILAMAZ"

Olay hakkında bilgi veren Çorum Emniyet Müdür Yardımcısı Fahri Kaplan, kundaklama olarak değerlendirdikleri olayda her hangi bir yaralı veya ölü olmadığını söyledi. Geniş çaplı araştırma başlattıklarını belirten Fahri Kaplan, evde oturanların genelevle ilişkilerinin olup almadığının araştırıldığını, olayın Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşananlarla ilişkilendirilemeyeceğini kaydetti. Kaplan, "Yaşanan olayı kendi aralarında bir menfaat çatışması olarak değerlendiriyoruz. Olayda ilk belirlemelerde patlayıcı kullanılmadığını öğrendik. İtfaiyeden de konu hakkında rapor alacağız. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan olmadı, sadece önlem olarak bir kişiyi aldık" açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious