Çorum'da bir kişi donarak öldü

Çorum'da bir kişi donarak öldü.11756
  • Giriş : 15.01.2008 / 16:59:00

Yurdu etkisi altına alan soğuk karakterli Sibirya yüksek basıncı Çorum'da can kaybına neden oldu. Dün gece hava sıcaklığının sıfırın altında 20.4 derece olarak ölçüldüğü kentte bir kişi donarak öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bahçelievler Mahallesi İpekli Bağlar mevkiindeki evinde tek başına ikamet eden Mustafa Songur (60), Hoy Hoy Tepesi yakınlarında ölü olarak bulundu. Yaşadığı evin yakınında kar içinde morarmış halde bulunan Songur'un cesedi, yapılan incelemenin ardından kesin ölüm nedeninin araştırılması için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Şahsın Çorum'da yaşayan oğlu Kaan Songur'un bir süre önce babasından haber alamadığı gerekçesiyle Bahçelievler Polis Karakolu'na kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenildi. İki yıl önce eşini kaybeden iki çocuk babası Songur'un bağ evinde yalnız yaşadığı bildirildi. Yaşlı adamın çocuklarından birinin Çorum'da, diğerinin ise Almanya'da yaşadığı ifade edildi.

"SOĞUKLAR NORMAL DEĞİL"

Çorum'da, geçen yıl ocak ayında en düşük eksi 9 derece ölçülen hava sıcaklığı, bu yılın aynı döneminde sıfırın altında 20.4 dereceye kadar düştü. Kentin 2 haftadır soğuk havanın etkisinde olduğunu açıklayan Meteoroloji yetkilileri, düşük sıcaklık periyodunun uzun süre devam etmesinin normal olmadığını ifade etti. Yetkililer, önceki yıllarda düşük sıcaklık görüldüğünü, ancak soğuk havanın etkisinin bu yılki gibi uzun olmadığını dile getirdiler.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious