Çorum'da çete operasyonu

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Çorum'da zorla senet imzalattırdıkları bir kişiden, tehdit yoluyla para aldıkları iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgilere göre, Çorum'da yaşayan A.R.Ö, kendisine zorla senet imzalattıran 'Halil' isimli bir kişinin ''kendisini ve ailesini ölümle tehdit ederek zorla para aldığı'' iddiasıyla cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet savcılığının talimatı üzerine harekete geçen polis ekipleri, yaptıkları araştırma sonucu, kendisini 'Halil' olarak tanıtan kişinin Hakkı G. olduğunu belirledi.

Polis ekipleri, tehdit suretiyle A.R.Ö'den bin 500 YTL isteyen Hakkı G'yi düzenlenen ''Hazan 19'' isimli operasyon sonucu yakaladı. Operasyon kapsamında olayla ilgisi olduğu belirlenen abisi Ali Rıza G, yeğeni Ferhat K. ve Satılmış G. Çorum'da; Amasya eski SSK Hastanesinde memur olarak çalışan Mustafa Kemal K. da Amasya'da yakaladı.

Gözaltına alınan 5 kişiden Hakkı G'nin üzerinde yapılan aramada, A.R.Ö'ye zorla imzalattırılan meblağ ve tarih belirtilmemiş bir adet senet, Satılmış G'nin üzerinde de bir adet bıçak bulundu.

Zanlılar, sorgularının ardından ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, Zorla senet imzalattırmak ve haksız menfaat temin etmek'' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious