Çorum'da CHP'ye ilahiyatçı aday

Çorum'da CHP'ye ilahiyatçı aday.11391
  • Giriş : 31.12.2008 / 12:32:00

CHP'nin ilahiyatçi Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sezikli. CHP'ye geçmesinin en büyük etkisinin CHP'nin laiklik söylemlerinin kendisini cezp etmesinden kaynaklandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


CHP İl binasında aday adaylığını açıklayan Çorum İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Ahmet Sezikli İHA'ya yaptığı özel açıklamada, CHP'ye geçmesinin nedenini ve Çorum'da yapacağı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Çarşaf açılımı ile gündemden düşmeyen CHP'de şimdi de ilahiyatçı bir isim yerel seçimde belediye başkanlığı için yarışacak. Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Sezikli, insanlar arasında inançları nedeniyle ayrımcılık yapılmaması gerektiğini belirterek, "Kul dini ve inancı ile sadece kendinden sorumludur, dini ayrımcılık yapmak yanlıştır. Ben bu doğrultuda ayrımcılık yapan düşünceleri lanetliyorum" şeklinde konuştu.

CHP'nin Laiklik söyleminden etkilendiğini belirten Ahmet Sezikli, "Bana neden sen CHP'ye geçtin diye sıkça sorular soruluyor. Ben dini sömürücülüğe ve ırklar ayrımına karşıyım. Ben idealist ve memleketime hizmet aşığı birisiyim. Neden CHP diye soran olursa, ben CHP'n Laiklik söylemi beni cezbetti. Bu nedenle adaylığımı CHP'den yana koydum. Ben siyasi geleceğimi düşünmüyorum, ben hizmet aşığı birisiyim hizmet için aday oldum" diye konuştu.

Yapılan yanlışların üzerinde durmanın en büyük yanlışlık olduğunu ifade eden Ahmet Sezikli, CHP'nin Çarşaf açılımı ile ilgilide CHP'nin yeni bir yola girdiğini ve ülkenin her kesimini kucaklayan bir siyasi anlayışın ortaya çıkmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

Sezikli, "Doğrular ile hareket etmek ve doğrunun yanında olmak gerekir. Ben bu çerçevede doğru ve dürüst bir siyasi anlayış içerisinde belediye başkan adaylığımı açıkladım. İnşallah bu çerçevede başarılı bir seçim süreci geçiririz" şeklinde konuştu.

Çorum'un ayrımcılık nedeniyle çok büyük acılar çektiğini ifade eden Ahmet Sezikli, "Çorum dini ayrımcılıklar nedeniyle büyük acılar çekti. Biz birleştirici ve kaynaştırıcı olacağız ve bu acıları unutturacağız. Din ve ırk ayrımcılığı hiçbir kimseye yarar sağlamaz. Dini sömürü yaparak yapılan siyaset ise rencide edici bir davranıştır. Buz tüm ayrımcılıkları ortadan kaldırmak için bir yol açmaya çalışacağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*