Çorum'da esrar operasyonu

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Çorum'un Sungurlu ilçesinde düzenlenen operasyonda, esrar maddesi kullandığı ve sattığı tespit edilen 15 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Sungurlu ilçesinde yaşayan B.Ö. isimli şahsın esrar maddesi kullandığı ve sattığı bilgisine ulaşan Çorum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, şahsı takibe alarak operasyon düzenledi. B.Ö.'nün Hatay'ın İskenderun ilçesinde bulunan A.D. isimli şahıstan esrar maddesi satın almak için gittiği ve önceki gün otobüsle Sungurlu'ya geleceği tespit edildi. Sungurlu otogarında operasyon düzenleyen polis ekipleri, B.Ö.'yü otobüsten iner inmez yakaladı. Üzerinden 970 gram esrar çıkan şahıs, ekiplerce gözaltına alındı.

Gözaltına alınan B.Ö.'nün esrar maddesini Sungurlu'da sattığını söylemesinin ardından polis, E.Ç., B.Y., A.Ö., S.T., C.B., D.K., H.K., A.İ.A, E.S., A.K., B.K., R.Ç., K.E. ve E.G. isimli 14 kişiyi daha gözaltına aldı. Yakalanan şahıslardan A.Ö.'den toplam ağırlığı 24,30 gram, H.K.'dan ise 9,77 gram esrar maddesi bulundu.

Zehir tacirlerine yönelik yapılan operasyon hakkında yazılı bir açıklama yapan Çorum Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü Fahri Kaplan, olayda 15 kişinin yakalandığını ve şahıslardan toplam daralı ağırlığı 1 kilogram 3 gram esrar maddesi elde edildiğini belirtti. Fahri Kaplan, yakalanan 15 kişinin hakkında "esrar maddesi bulundurmak, satmak ve kullanmak" suçundan yasal işlem yapılarak Sungurlu Adliyesi'ne sevk edildiğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious