Çorum'da kene ısırmasından bir kişi öldü

Çorum'da kene ısırmasından bir kişi öldü.13503
  • Giriş : 24.05.2008 / 13:38:00

Çorum'dan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle Ankara'ya sevk edilen bir kişi, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çorum'un Alaca ilçesine bağlı Bahçeli köyünde oturan S.D (60), 15 gün önce köyde madımak otu toplarken kene tarafından ısırıldı.

Birkaç gün sonra rahatsızlanarak Alaca Devlet Hastanesine başvuran S.D, burada durumunun ağırlaşması üzerine yakınları tarafından Ankara Numune
Hastanesine götürüldü. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı teşhisiyle tedavi altına alınan S.D, tedavi gördüğü hastanede önceki gün öldü.

S.D'nin cenazesi yakınları tarafından Ankara'dan alınarak getirildiği Bahçeli köyünde kılınan cenaze namazının ardından İl Sağlık Müdürlüğü
Bulaşıcı Hastalıklar Servisi'nden gelen personel gözetiminde toprağa verildi.

Sağlık müdürlüğü yetkililerince köyde her eve kene kovucu sprey ile hayvan barınakları içinde ilaç dağıtılırken, köy halkı da keneye karşı bilgilendirildi. S.D'nin eşi İ.D, eşinin 15 gün önce bahçede ot toplarken kene tarafından ısırıldığını, ama keneyi kendi imkanlarıyla çıkaran eşinin bu olayı kendilerine sonra anlattığını söyledi.

Eşinin kenenin ısırdığını söylemediği için başka hastalık şüphesiyle hastaneye başvurduklarını, burada da durumunun ağırlaşması üzerine Ankara'ya götürdüklerini anlatan İ.D, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen eşini kaybettiklerini aktardı. S.D'nin 3 çocuk annesi olduğu öğrenildi.Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığından bu yıl Çorum'da iki kişi hayatını kaybetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious