Çorum'da kene şüphesi: İki ölüm

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Çorum'da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle tedavi altına alınan iki kadın hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mecitözü ilçesine bağlı Boğazkaya köyünde yaşayan Azerbaycan uyruklu Sayyare Karaca (35), Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle Çorum Devlet Hastanesi'ne getirildi.

İntaniye servisine kaldırılan Karaca, yapılan ilk müdahalenin ardından Ankara Numune Hastanesi'ne sevk edilirken yolda hayatını kaybetti.

Çorum İl Sağlık Müdürü Dr. Fikret Purtul, merkeze bağlı Yenihayat köyünde yaşayan ve kene ısırması sonucu 10 Mayıs günü Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne başvuran Sergin Aygün'ün (58) de Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle sevk edildiği Ankara Numune Hastanesi'nde Cumartesi günü öldüğünü bildirdi.

Dr. Purtul, "İki hastamızı da olası vaka olarak Ankara'ya sevk ettik, ancak ikisi de hayatını kaybetti. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığından öldükleri şu an için kesin değil. Kesin sonuç, yapılacak testlerin ardından belli olacak" dedi.

Bu arada, Çorum'daki hastanenin İntaniye servisinin boşaltıldığı ve servisin sadece Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle başvuran hastalara ayrıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious