Çorum'da ödeme sıkıntısı!

Çorum'da ödeme sıkıntısı!.13112
  • Giriş : 14.03.2009 / 15:36:00

Çorumspor'da, kulüp yönetimi aldığı bir kararla futbolculara yapılacak ödemeleri durdurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

11 yıl sonra 3. Lig'den 2. Lig'e çıkan ve aldığı başarılı sonuçlarla Yükselme Grubu'nda mücadele etme hakkı kazanan Çorumspor'da yönetim, tüm ödemeleri askıya aldı.

Dün akşam saatlerinde futbolcularla bir araya gelen kulüp başkanı Osman Müftüoğlu, prim ve maç başı paraları ödemeyeceklerini belirtti.

28 Mart Cumartesi günü genel kurula gideceklerini hatırlatan Müftüoğlu, ''Bu süreçten sonra sizlere ödeme yapamayacağız. Maddi açıdan dibe vurduk. Tüm ödemeleri gelecek yönetime bırakacağız'' dedi.

Geçen hafta sonunda Tarsus İdmanyurdu deplasmanı öncesi sürpriz prim dağıtacağını açıklayan Çorumspor yönetiminin aldığı bu karar, futbolcular üzerinde şok etkisi yarattı.

Çorumsporlu futbolcular da kendi aralarında yaptıkları görüşmede, yönetimin aldığı bu karar karşısında, Beykozspor maçı olmak üzere kalan tüm maçlara çıkacaklarını, Çorumspor forması ve kendi onurları için mücadele vereceklerini ifade ettiler.

''FUTBOLCULARIM BUNU HAK ETMEDİ''

Çorumspor Teknik Direktörü Cevdet Uzunköprü, yarın Beykozspor ile oynayacakları maçı kazanmak zorunda olduklarını, ancak motivasyon sorunu yaşadıklarını söyledi.

Yönetimin, ödemeleri dondurmasının moralleri bozduğunu ifade eden Uzunköprü, ''Tarsus deplasmanında aldığımız galibiyetle Bank Asya yolunda oldukça iddialı bir konuma geldik. Yarın sahamızda Beykozspor ile oynayacağımız maçı da kazandığımız takdirde daha da iddialı bir konuma geleceğiz. Ancak böylesine önemli bir maç öncesinde yönetimin almış olduğu bu karar tüm moralleri bozdu. Futbolcularım bunu hak etmedi'' diye konuştu.

''Zaten bugünlere birçok fedakârlık yaparak gelen futbolcuların moralleri çok bozuldu. Bu nedenle motivasyon sorunu yaşıyoruz'' diyen Uzunköprü, kalan maçlarda ne pahasına olursa olsun galibiyet için oynayacaklarını vurguladı.

En büyük güvencelerinin taraftarları olacağını anlatan Uzunköprü, şunları kaydetti:

''Taraftarlarımız tribünleri doldurup takımlarına destek olsunlar. Onların da desteği ile galip geleceğimize inanıyorum. Taraftarımızdan istediğim, seyirci gibi oturup maç izlemesinler. 90 dakika boyunca takımlarını desteklesinler. Bu zor günlerimizde onların desteğine çok ihtiyacımız var.''

Uzunköprü, bugün yapacakları ter idmanından sonra Beykozspor maçının hazırlıklarını tamamlayıp karşılaşma saatini bekleyeceklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*