Çorum'da sabaha karşı 4,5 büyüklüğünde deprem oldu

Çorum'da sabaha karşı 4,5 büyüklüğünde deprem oldu.8878
  • Giriş : 29.03.2008 / 08:28:00
  • Güncelleme : 29.03.2008 / 09:39:22

4.5 büyüklüğünde olduğu belirtilen deprem büyük panik doğurdu. Şehirde artçı sarsıntılar sürüyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 05.12'de, merkez üssü Çorum'un Oğuzlar ilçesi olan 4.5 büyüklüğünde ''orta şiddetli'' bir deprem kaydedildi.

Çorum il merkezi ve çevre ilçelerde de hissedilen depremin, yerel kaynaklardan alınan ilk bilgilere göre herhangi bir hasara yol açmadığı ve can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Bu depremin hemen ardından Çorum'da iki artçı deprem daha meydana geldi. Yine merkez üssü Seydim Beldesi olan depremlerin şiddetinin 3.9 ve 2.5 olarak ölçüldüğü bildirildi.
Meydana gelen sarsıntılarla birlikte kent merkezinde korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Özellikle yüksek kesimlerde oturan vatandaşlar, sarsıntının şiddetiyle kendilerini sokağa attı. Park ve bahçelerde, araç içerisinde sabahın olmasını bekleyen vatandaşlar, daha sonra evlerine tekrar döndüler.

Özellikle merkez üssü olan Seydim Beldesi’nde vatandaşlar büyük panik yaşadı. Burada bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştuğu kaydedilirken, can kaybının ise yaşanmadığı öğrenildi.

Şehirde artçı sarsıntılar sürüyor..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious