Çorum'da taksi baraja yuvarlandı

Çorum'da taksi baraja yuvarlandı.10538
  • Giriş : 03.01.2009 / 16:12:00

Çorum'da baraja yuvarlanan taksinin içerisinde sıkışan ve boğularak yaşamını yitiren kadının cesedi sudan çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çorum'da iki kişinin baraj turu faciayla son buldu. Edinilen bilgilere göre, Dün gece geç saatlerinde meydana gelen kazada yolun buzlu ve kaygan olması nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü aracı ile birlikte baraja uçtu.

Ticari taksinin şoförü araçtan kendi çabaları ile çıkarak, yoldan geçenlerden yardım istedi. Evli ve iki çocuk basası olan Fırat Demir (27) kendisini hastaneye taşıyan kişilere araçta bir de kadın bulunduğunu, kadını da kurtarıp suyun kenarına kadar ancak çıkarabildiğini söyledi.

Fırat Demir, Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, arama kurtarma ekipleri geniş çaplı araştırma başlattı. Kurtarma çalışmalarına Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri, İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda görevli askerler ile 112 Hızır Acil Servis ekipleri katıldı.

Fırat Demir'in ilk ifadesinde barajın kenarına kadar çıkardığını söylediği İlknur Ciga isimli bayan ise tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Kadının aracın içerisinde olabileceği ihtimalini göz önünde bulunduran arama-kurtarma ekipleri, araştırmalarını geç saatlere kadar sürdürdü. Çalışmalar geç saatlerde sonlandırılırken, bugün Samsun'dan gelmesi beklenen dalgıçlarla suyun içindeki aracın çıkarılması çalışmaları sürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*