Çorum'daki tecavüz olayı iftira mı?

Çorum'daki tecavüz olayı iftira mı?.10124
  • Giriş : 09.08.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 13:14:07

'İslami vakfın başkanı tecavüzden tutuklandı' haberiyle ilgili ilginç detaylar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet ve Akşam gazetelerinde basılan bir çok internet sitesinin de kullandığı haberlerde “Ensar Vakfı'nın Çorum Şube Başkanı olan ve bir lisede Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapan Z. İ.'nin (45) biri 15 diğeri 16 yaşındaki Ö.Y ve E.G isimli öğrencilere tecavüz ettiği iddia ediliyordu.

İddialara göre ayrıca tecavüze uğradığı söylenen 16 yaşındaki Ö.Y 3 buçuk aylık hamileydi. Baba K.Y savcılığa başvurdu, Öğretmen ve vakfın şube başkanı Z.İ'nin büyük kızına tecavüz edip hamile bıraktığını, küçük kızı ve arkadaşını da taciz ettiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

Sonuç; gözaltına alınan Z.İ iddiaların vehameti ve soruşturmanın selameti için (linç edilme endişesi de olabilir) tutuklandı.

Bugün vatandaşların okuduğu haberin tek doğru yanı da Z.İ'nin tutuklanmasıydı.

Ne var ki günün ilerleyen saatlerinde Z.İ'ye isnat edilen iddialarla ilgili farklı haberler gelmeye başladı.

Ö.Y GERÇEKTEN HAMİLE AMA BAŞKASINDAN…
Haberlerde 16 yaşında denilen Ö.Y gerçekte 21 yaşındaydı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde öğrenciydi. Onu Z.İ'den şikayetçi olurken ne karakolda ne de savcılıkta gören oldu. Zaten müştekiler arasında onun ismi de yoktu. Sadece babası kızını Z.İ'nin hamile bıraktığını iddia ediyordu.

Ö.Y bugün de piyasaya çıkmadı. Ama onunla ilgili 19 Haziran'da Adana Ceyhan'da polis tarafından alınan bir ifade tutanağı ortaya çıktı. Bu resmi belgeye göre, 21 yaşındaki Ö.Y. “Kahramanmaraş'ta tanıştığı Ceyhan'lı evli ve 3 çocuk babası Adem M. isimli şahısla, hiçbir zorlama olmaksızın kendi isteğiyle yakınlaştığını ve bunun defalarca tekrarlandığını, bu birliktelikten de 3 buçuk aylık hamile olduğunu” ifade ediyordu.

Bu ifade tutanağı da kızlarına ulaşamayan ailesinin isteği üzerine Ö.Y'nin Ceyhan'da bulunması üzerine alınmıştı.


ZANLI Z.İ'NİN BU OLAYLA BAĞLANTISI
Zanlının savunmasına göre, Ö.Y'nin ailesi kızlarına ulaşamadığı için kendisinden “burs için ararsa bize haber ver” ricasında bulunmuştu. Ö.Y de bir süre sonra Z.İ'yi Adana Ceyhan'dan aradı. Z.İ aileye kızlarının telefon numarasını verdi. Ö.Y'nin ailesi polise başvurdu ve Ceyhan polisi de şikayet üzerine ÖY'yi bulup yukarıdaki ifadeyi aldı.

Ö.Y reşit sayıldığı için polis ifadesini alıp bıraktı. Aile de kızlarını, Ceyhan'dan Çorum'a getirdi. Yani Adem M. isimli şahıstan ayırdı.

Zanlı ilk savunmasında Ö.Y'nin Vakfa gelerek “Ceyhan'da mutlu olduğunu, ailesine telefon numarasını verdiği için de kendisinden intikam alacağını” söylediğini iddia etti. Ve suçlamaların iftira olduğunu söyledi.

TACİZ EDİLDİ DENİLEN DİĞER ÇOCUK OLAYI REDDETTİ.
Bugün bir başka gelişme daha yaşandı. Tacize uğradığı iddia edilen 16 yaşındaki E.G isimli çocuk ve ailesi, kendilerinin böyle bir mağduriyeti ve şikayeti olmadığı, söylenenlerin yaşanmadığı yönünde ifade verdi.

Suçlamalardan biri Ceyhan polisinin aldığı ifade tutanaklarıyla yalanlanmış oldu, müşteki olduğu söylenen diğer çocuk ve ailesi de Z.İ ile ilgili iddiaları doğrulamadı. Geriye, 21 yaşında ve 3 buçuk aylık hamile Ö.Y'nin kardeşi olan 15 yaşındaki E.Y'nin taciz iddiaları kaldı.

Kızlarından birinin tecavüze uğradığı diğerinin de taciz edildiğini iddia eden babanın şikayeti üzerine tutuklanan Z.İ. ile ilgili iddianamenin yakında hazırlanacağı açıklandı.

SAMANYOLUHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*