Corvette'le cinayet işledi

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

'Hız yaparken' bir adamın ölümüne yol açan sürücünün 'Bilinçli bir şekilde ölüme neden olmak' suçundan 22.5 yıl hapsi istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik
Savcı, Mengüç'ü "Bilinçli bir şekilde ölüme neden olmak"la suçladı.

Ataşehir'de 19 Mart'ta yaşanan kazada bir bankada çalışan Cengiz Göçen, eşi Derya ile 3 yaşındaki oğlu Bora Baran'ın içinde bulunduğu otomobile üniversite öğrencisi Kasım Gökhan Mengüç'ün kullandığı Corvette marka otomobil çarpmış, baba Göçen olay yerinde can vermişti. Kazada, Göçen'in eşi ile doğum günü hediyesi almak istedikleri oğlu da yaralanmıştı.

Bilirkişi: Tam kusurlu

Kadıköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dünkü duruşmada okunan bilirkişi raporunda "kaza öncesi Corvette marka otomobilde işlevsel bir kusur bulunmadığı" belirtildi. Raporda "Bu konudaki sorumluluk tamamen sürücüye aittir" ifadesi yer aldı.
Mengüç'ün, olay sırasında aşırı hız yaptığı, şeride tecavüz ve otomobili kural dışı kullanma suçlarını işleyerek kazada tam kusurlu olduğu dile getirilen raporda, Göçen'in kusuru bulunmadığı belirtildi.

'Hızlı olduğunu bilmiyordu'
Bilirkişi raporuna itiraz eden sanık avukatları, müvekkillerinin arabayı hızlı kullanmadığını, arabanın teknik donanımdan habersiz olduğu için kazanın meydana geldiğini öne sürdü.
Cumhuriyet Savcısı da, kazanın, sanığın otomobiliyle "U" dönüşü yaparken hızlı olması nedeniyle aracın dengesini kaybetmesi sonucu meydana geldiğini belirtti.
Savcı, Mengüç'ün "Bilinçli bir şekilde, bir kişinin ölümüne, birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmak" suçlarından 22.5 yıl hapisle cezalandırılmasını istedi. Duruşma ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious