Coşkun hediyeleri kayıt altına aldırdı

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, göreve başladığı tarihten bu yana kendisine verilen hediyelerin dökümünü katalog haline getirerek, kayıt altına aldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yerli ve yabancı heyetler ile illere yaptığı ziyaretler anısına sunulan yaklaşık 800 hediyeyi Bakanlık fuaye salonunda sergileyen Coşkun, “Gittiğimiz hemen her yerde samimiyetle takdim edilen hediyelerin kayıt altına alınmasını istedim. Sayı yükselince Bakanlık adeta müzeye döndü” dedi.

Yurt dışı çalışma gezileri başta olmak üzere, yurt içinde çeşitli illere gerçekleşen inceleme gezileri ve açılış törenlerinde Bakan Ali Coşkun’a sunulan hediyeler için bir çalışma yapıldı. Gelen tüm hediyelerin dökümünün olduğu bir katalog bastırıldı.

Coşkun’un talimatları doğrultusunda, 2003 yılından bu yana Bakan'ın şahsına verilen hediyeler, Bakanlık Ayniyat Sağmanlığına kayıt ettirilirken, çeşitli kurum ve kişiler tarafından hediye edilen her çeşit hediye, ayrı ayrı tasnif edilerek katalog haline dönüştürüldü.

KİM, NE HEDİYE VERDİ BELLİ

Sayfa sayısı 256’ya ulaşan ve bu yıl üçüncüsü basılan “Hediye Kataloğu”nda Bakan Ali Coşkun’a sunulan şilt, madalya ve plaketlerin dışında halı, cam, bakır, gümüş ve muhtelif ürünlerden oluşan hediyelerin görüntüleri yer alırken, kimler tarafından verildiği de yer aldı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı fuaye salonunda sergilenen hediyeler ile ilgili olarak Bakan Ali Coşkun, şu değerlendirmede bulundu:

“Hediyeleşmek bizim geleneğimizde yerleşik olduğundan, çeşitli vesilelerle gittiğimiz yerlerde samimiyet duyguları içerisinde bir takım hediyeler veriliyor. Kırmak bizim şiarımız olmadığından sunulan hediyeleri resmi olarak kayıt altına aldırıp, fotoğrafları ile birlikte kitap haline getirttim. Bu arada, hediye sayısı artınca Bakanlık binasının giriş salonu adeta müzeye döndü

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious