Coşkun'a dertlerini anlatacaklar

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Denizlili işadamları, 8 Aralık 2006 tarihinde ile gelecek Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'a problemlerini aktaracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Denizli Ticaret Borsası (DTB), Bakan Coşkun'un ziyareti öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. DTB Başkanı Müjdat Keçeci başkanlığında toplanan üyeler, Coşkun'un ziyareti öncesinde mevcut problemleri masaya yatırdı.

Keçeci, toplantıda alınan kararlar neticesinde Bakan Coşkun'a Denizlili işadamlarının karşılaştığı güçlükleri dile getireceklerini kaydetti. Denizli'de imal edilen ürünlerin taşınması için başta demiryolunda iyileştirilme yapılması gerektiğini belirten Başkan Keçeci, başta demiryolu ile ilgili isteklerini Bakan Coşkun'a ileteceklerini söyledi.

Denizli'nin jeotermal kaynaklarının değerlendirilmesi için de yatırımların teşvik edilmesi gerektiğini işaret eden Keçeci, Türk ve yabancı yatırımcının teşvik edilmesi için de yardım isteyeceklerini aktardı. Teşviklerin illere değilde sanayi kollarına göre yapılması konusunda Bakan Ali Coşkun'a tavsiyelerde bulunacaklarını söyleyen Keçeci, organize mermer bölgesinin oluşturulmasında yardımcı olduğu için Bakan Coşkun'a teşekkürlerini ileteceklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious