Coşkun'dan ''Çakal Postu''

Coşkun'dan ''Çakal Postu''.12741
  • Giriş : 02.09.2007 / 12:54:00
  • Güncelleme : 03.01.2011 / 20:11:15

Güngör Coşkun’un yeni kaseti ‘Çakal Postu’ müzik marketlerde yerini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Nuran ÇÖL'ün Haberi

01.01.1973 yılı Ordu ili Gölköy İlçesi Alanyurt beldesi doğumluyum. 3 çocuklu bir Ailenin ortanca çocuğuyum.

İlk ve orta öğrenimimi burada tamamladım. 1987 yılına kadar çocukluk yıllarım burada geçmistir.

Çocukluğumdan beri amatör olarak bağlama çalmaktayım. Tabiki çocukluk yıllarımda belli bir dönem çok şaşalı bir hayat yaşadım. Varlıklı bir ailenin çoçuğu olarak büyüdüm.

1985 yılından sonra Babamın işlerinin kötüye gitmesi sebebiyle çok sıkıntılı bir hayat yaşamaya başladım. Yani varlık ve sıkıntıyı çocukluk yıllarında yaşadım.
Orta öğrenimimi tamamladıktan sonra babamla birlikte Yüksek Gerilim Enerji Nakil hatlarında çalıştım. Buralar çok Zor şartlarda ki çalışma ortamı olduğu için bir çok insanımız hayatlarını kaybetmişlerdir. Bunlarda benim hayatımın önemli zamanları ve hayata bakış açımın değiştiği faktörlerdir.
1990 yılında içimde beslediğim müzik aşkımı artık sanat hayatına dönüştürebilmek ve alt yapılın sağlam temeller üzerine oluşturabilmek için ASM (Arif Sağ Müzik Eğitim Merkezi) için başvurdum. Bu eğitimimi tamamlamak için inşaatlarda inçi, lokontalarda garson olarak çalıştım.

Çalıştığım işlerden para alamadığım için Topkapı-Aksaray hattını çok yürüyerek gidip geldiğim zamanlar olmuştur. Amacım belliydi. Ve tüm isteğim müzik yapmak, kaset çıkarmak yani sanatçı olmak istiyordum.Belli bir eğitim aldıktan sonra ( nota, solfej ) ve bağlama konusunda çok mesafeler kaydettim.

Artık bir ensturumanı sağlıklı bir sşekilde çaldığım için kendi yazdığım sözleri besteye dönüştürebiliyordum.

Aldığım eğitimin faydalarını artık yavaş yavaş toplamaya başlamıştım. Profesyonel olarak bağlama çalabiliyor, beste yapabiliyordum. Bunlar oluncada komple sanatçı kişiliğim oluşmaya başlıyor , kendime olan özgüvenim daha da artıyordu.

Bir çok ünlü çanatçıya bağlama çalarak hayatımı devam ettirdim. Askerlik durumuma kadar böyle gitti. Askerliğimi Acemi birliği Manisa, Usta birliğim Trabzon idi. Askerlik dönüşü ASM tekrar başladım.ki Askerde geçen iki yıl açığımı kapatmak için. 1996 yılında evlendim.

Eşim sanat hayatına devam etmemi istemese de artık bu noktadan sonra beni hedefimden hiç kimsenin döndüremeyeceğini belirttim. Ve onunla ayrı bir mücadelem oldu. Gazinolar, konserler, düğünler derken 2003 yılında artık kendi albümümü yapmanın zamanı gelmişti. Özel bir İveco servisi olan Özözgür Otomotiv de servis müdürü olarak çalışmaktaydım.

Bana inanan ve güvenen İbrahim Osman ÖZGÜR ile bu yola baş koyduk. 2003 yılı sonlarında BENDENSUN adlı albümümle müzik piyasasına merhaba dedim.

İlk olarak Bendensun a klip çektik. Bu klip çok farklıydı. Kovboy kıyafetiyle bayağı dikkat çekti. Artık bendensun şarkısı radyolarda TV lerde halkın bir çok kesimine espiri haline gelmişti. Bir çok magazin haberlerinin konusu olmuştu. Kral TV , Flaş TV MMc ve bir çok kanalda bu klip yer aldı. Bu albümdeki 11 şarkının söz ve müziği bana aittir. Yurt içinde ve Yurt dışında sayısız konser ve açılışlara katıldım.

Özellikle yaşlı, düşkünler ve kimsesizler adına sayısız konserlere katıldım. Ve hiçbir talep etmedim. Derken yaptığımız iş beğenildi ve ilerisi için bize cesaret verdi. 2 nci Albüm hazırlıklarına başladık. Yavaş yavaş derken stüdyo aşaması da tamamlandı. Yeni Albümde 13 eser bulunuyor. 12 tanesinde yine Güngör COŞKUN imzası var.

Özellikle bu Albümde Yavrum sensin , bıktım , madem ki eserlerine dikkatinizi çekiyorum. Çok can yakacak eserler. Bu albümde yönetmenliği İbrahim TATLISES in orkestra şefi bağlamanın üstadı Kemal ALAÇAYIR yaptı. Hayatta anlatılacak çok şeyim oldu. Ama bundan sonra Güngör COŞKUN un hayatına yaşadıklarını şarkılarında birlikte dinleyeceğiz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious