Couceiro: Başarının sırrı Türk oyuncu

Couceiro: Başarının sırrı Türk oyuncu.13296
  • Giriş : 26.05.2009 / 18:28:00

Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Couceiro, Türkiye'de futbolda başarının sırrının Türk oyunculardan geçtiğini belirterek, ''Biz kendi silahlarımızla en iyisini yapmaya çalışacağız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Jose Couceiro, Gaziantepsporlu Deumi'nin eşi Janet'in, lösemili ve kimsesiz yurt çocuklarına yönelik Celal Doğan Tesisleri'nde düzenlediği etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Takıma geleli bir ay gibi bir sürenin geçtiğini anımsatan Couceiro, bu bir aylık çalışma çerçevesinde Gaziantepspor'un çok daha iyi bir oyun sergilediğini söyledi. Couceiro, "Ekibin, geldiğim andan itibaren daha iyi olduğuna ikna oldum. Tabiî ki her şeyi yapacağız. Çünkü yepyeni bir sezon başlayacak. Önümüzde yapmamız gereken çok iş var'' diye konuştu.

Anlaştığı takıma ilk gittiğinde, kulüplerin kültürlerini ve neler yapmak istediklerini anlamaya çalışmakla işe başladığını anlatan Jose Couceiro, şu ana kadar Gaziantepspor'da işlerin yolunda gittiğini söyledi.

Ufak tefek değişiklikler yaparak takımın var olan kalitesini ortaya çıkarttıklarını düşündüğünü belirten Couceiro, yeni sezona ilişkin hedefler için şunları söyledi:

"Hiçbir futbolcu üstünde ısrarım olmadı, ama mevcut kadrodaki birçok futbolcunun kalmasını istedim. Tabii kulübümüzün ekonomik bir yanı da var. Ona göre de transfer yapmamız gerekiyor. Onun bilicindeyim. İlk olarak kendi futbolcularımızla ilgili problemlerimizi çözeceğiz. Sonra da katkılar olacak."

Couceiro, basın mensuplarının, ''Milli maçlar nedeniyle Litvanya'ya gidiyorsunuz. Litvanya milli takımının 4 maçı var. Bu süre zarfında beğendiğiniz oyuncular olursa alma şansı olacak mı'' şeklindeki sorusu üzerine ise şu değerlendirmeyi yaptı:

''Bilindiği gibi Türkiye'de sadece 6 futbolcu ilk 11'de oynayabiliyor ve bence yabancı futbolcuların kontratları yapılırken çok iyi düşünülmeli. Biliyorsunuz ki en fazla 8 futbolcu olabiliyor kadroda. Bence Türkiye'de futboldaki başarının sırrı, Türk oyunculardan geçiyor. Ama Türk futbolcularının çok pahalı oldukları duyumunu da aldım. Zorluklarımız da var bu konuyla ilgili; onu da söylemek isterim. Transferde en iyisini yapmaya çalışacağız. Tabii ki Türkiye'nin büyük kulüpleri kadar da transfer bütçemiz yok. Biz kendi silahlarımızla en iyisini yapmaya çalışacağız.''

Couceiro, hangi mevkilere yönelik transferler yapacağına ilişkin soruya ise ''Bu tip konuları basın mensupları ile konuşamam. Bunu kendi aramızda değerlendireceğiz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*