'Çözülemeyen Kürt sorunun yarattığı bir sonuç'

'Çözülemeyen Kürt sorunun yarattığı bir sonuç'.8824
  • Giriş : 09.11.2007 / 12:45:00

DTP Grup Başkanvekili ve Van Milletvekili Fatma Kurtulan, eşinden ayrı yaşadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DTP Grup Başkanvekili ve Van Milletvekili Fatma Kurtulan, yaklaşık 13 yıldır eşinden ayrı yaşadığını ancak resmi olarak devam eden bir evliliğinin bulunduğunu belirterek, bu durumun çözülemeyen Kürt sorunun yarattığı bir sonuç olduğunu söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan Fatma Kurtulan, 4 Kasım 2007 tarihinde, partisi DTP'nin aldığı karar gereği PKK'nin elinde bulunan askerleri almak üzere Irak'a giden heyette yer aldığını hatırlattı.

Söz konusu 8 askerden 'asker kardeşlerimiz' diye söz eden Fatma Kurtulan, "Asker kardeşlerimizin sağ salim ailelerine kavuşmaları, tüm Türkiye toplumunda sevinç yaratırken ne yazık ki verdikleri beyanlarda da anlaşılacağı gibi hükümet üyeleri buna sevinememiştir. Bu kardeşlerimizin 'ailelerine kavuşmalarında katkısı olan vekil' yerine, kimi yetkililerin beyanından sonra 'eşi dağda, terörist eşi vekil' gibi ifadelerle ırkçı, şovenist kesimlere hedef olarak gösterilmekteyim." dedi.

Yaklaşık 13 yıldır eşinden ayrı yaşadığını ancak resmi olarak devam eden bir evliliğinin bulunduğunu anlatan Fatma Kurtulan, şöyle konuştu: "Çağdaş düşünce yapısı, özel yaşamda birliktelikleri olan bireylerin, ayrı ayrı tercihlerde bulunmalarını olağan karşılamayı gerektirir. Herkes gibi ben de, hele hele bir kadın olarak kendimden sorumluyum ve yaptıklarımla anılmayı tercih etmekteyim. Kaldı ki bu özgünlüğümün, çözümlenmeyen Kürt sorunun yarattığı bir sonuç olarak ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu bir toplumsal gerçekliktir. Üstelik başka partilerin milletvekilleri arasında da bu toplumsal gerçekle yaşayan milletvekilleri olabilir.

Sonuç olarak, kişilik haklarıma bir saldırı olarak değerlendirdiğim kimi basın organlarının, bu yaklaşımlarını gözden geçirmeleri beklentisi içerisinde olduğumu, aksi taktirde karşılaşacağım ırkçı, şovenist tepkilerin sorumluluğunun kendilerinde olacağını kamuoyumuzla paylaşmak isterim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious