"CSKA maçının anlamını biliyoruz"

  • Giriş : 11.12.2007 / 17:36:00

Fenerbahçe teknik direktörü Zico, Şampiyonlar Ligi'ndeki CSKA Moskova maçının camia için ne anlama geldiğini bildiklerini, rakiplerini ciddiye alarak gruptan çıkacaklarını söyedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zico, kaleci Volkan Demirel ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, CSKA maçından kesinlikle galibiyetle ayrılmak istediklerini vurguladı:

"Bizim için çok önemli bir maça çıkıyoruz. Bu maçın bizim için ne ifade ettiğini biliyoruz ve kesinlikle galip ayrılmalıyız. Taraftarımız ve camiamız açısından ne ifade ettiğini de biliyoruz. Tüm azmimizle sahada olacağız."

Brezilyalı teknik adam, CSKA Moskova'nın iddiasının bulunmamasının kendilerini nasıl etkilediğinin sorulması üzerine şöyle konuştu:

"Şampiyonlar Ligi'nde maç öncesinde kazandık diyemezsiniz. CSKA'nın iddiası kalmadı ama bu demek değil ki sahaya kazanmak için çıkmayacaklar. Onlar da kazanmak için çıkacak. Yapmamız gereken, kendi oyunumuzu ortaya koyup, kazanmak. Profesyoneller kazanmak için çıkar, onlar da öyle çıkacak."

Zico, kötü bir sonuç alınıp UEFA'ya kalınması durumunda ne düşüneceğini sorması üzerine, "biz böyle bir şeyi düşünmüyoruz ama futbolda her türlü sonuca hazırlıklı olmalısınız. Eğer rakibinizi ciddiye almazsanız bunlar yaşanabilir. Ciddiyet olmazsa her türlü sonuçla karşılaşırsınız ama bu durum bizim için geçerli değil" yanıtını verdi.

"Bana bu kapıları Fenerbahçe açtı"

CSKA maçının kendi kariyeri açısından da önemli olduğunun hatırlatılması üzerine Brezilyalı teknik adam, "kendi açımdan düşünmüyorum, Fenerbahçe açısından düşünüyorum. Bana bu kapıları açan Fenerbahçe'dir. Hayatım boyunca böyle düşündüm. Bu bir ekip çalışmasıdır. Benim için taraftarın mutluluğu her şeyden önemli" şeklinde konuştu.

Bir Rus gazetecinin, CSKA Moskova'da Vagner Love ve Jo'nun forma giyemeyeceklerini, Jo'nun yaşadığı sorunlar nedeniyle belki takımdan ayrılacağını belirtip, "sizin başınıza da böyle şeyler geldi mi? Brezilyalı futbolcuları nasıl idare etmek gerekir" şeklindeki sorusunu üzerine Zico şunları söyledi:

"Vagner ve Jo kaliteli oyuncular. Bize karşı iyi performans gösterdiler. Ben oyuncularla güven ilişkisi içinde olmak istiyorum. Güveni ben hep veriyorum, bunun geri dönüşü olursa işler iyi gider. Burada çalıştığım futbolcularla veya Brezilyalılarla herhangi bir sorun yaşamadım, aramızda çok güzel bir güven ilişkisi var."

Zico, sakatlıkları süren Deniz, Tümer ve Appiah'ın maç kadrosunda yer almayacaklarını ifade ederek, "Deniz'in ayağından, Tümer'in dizinden sakatlığı var. Appiah'ın da Galatasaray maçı öncesi bacağında enfeksiyon vardı. Ne zaman sahalara dönecekleri konusunda net bir şey söyleyemeyeceğim ama maç kadrosunda olmayacaklar" dedi.

Volkan: "Bir üst tura çıkacağız"

Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, CSKA Moskova karşısında iyi bir sonuç alarak bir üst tura çıkacaklarını söyledi.

Volkan, takım olarak CSKA Moskova maçında ne yapmak istediklerini bildiklerini ifade ederek, "Fenerbahçe'yi bir üst tura taşıyacağımıza eminiz. Fenerbahçe ve bu ülke bunu hak ediyor" dedi.

Geçen hafta bir gribal enfeksiyon geçirdiğini belirten Volkan, şu an durumunun iyi olduğunu ve Fenerbahçe camiası için önemli olan bu maçta sahaya çıkıp elinden geleni yapacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious