CSO yeni yılı 11 besteciyle karşılıyor

CSO yeni yılı 11 besteciyle karşılıyor.12532
  • Giriş : 23.12.2008 / 14:03:00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 25 Aralık Perşembe günü vereceği Yeni Yıl Konseri’nde opera tarihinden 11 bestecinin sevilen aryalarını seslendirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 25 Aralık Perşembe günü vereceği Yeni Yıl Konseri'nde opera tarihinden 11 bestecinin sevilen aryalarını seslendirecek. CSO, Yeni Yıl Konseri Özel Programında, Strauss'tan Donizetti'ye, Puccini'den Çaykovski'ye kadar usta 11 bestecinin çeşitli eserlerine yer verecek. CSO'yu 25 Aralık Perşembe akşamı gerçekleştirilecek Yeni Yıl Konserinde, İzmir Devlet Opera ve Balesi orkestra şefi ve Genel Müzik Direktörü Tulio Gagliardo Varas yönetecek. Soprano Elmira Veda ile tenor Emil Ivanov da gecenin solistleri olarak yer alacak.

Konserin ilk yarısında, Johann Strauss'un “Yarasa Uvertürü”, Gaetano Donizetti'nin “Aşk İksiri” operasından “Una furtiva lagrima” aryası, Giacomo Puccini'nin “Tosca “ operasından “Vissi d'arte” ile “Elucevan le stelle” aryaları, Pietro Mascagni'nin “Cavalleria Rusticana” operasından “Intermezzo Sinfonico” adlı orkestra eseri ve “Voi lo sapate, o mama” aryası ile Peter Çaykovski'nin yılbaşı konserleriyle özdeşleşen “Fındıkkıran” balesi seslendirilecek.

CSO, ilk yarının sonunda verilecek aranın ardından Yeni Yıl Konserine Aram Haçaturyan'ın “Masguerade Waltz” adlı eseri ile devam edecek. Johann Strauss'un “Macar Polka” adlı orkestra eseri, Giacomo Puccini “Turandot” operasından “Nessun Dorma” aryası ile “Gianni Schicchi “ operasından “O mio babbino caro” aryası, Rodolfo Falvo'nun “Dicitencello Vuje” adlı napoliten şarkısı, “El baile de Luis Alonso”nun “Intermezzo”su, Salvatore Cardillo'nun “Core n'grato” adlı napoliten şarkısı, Arturo Marguez'in “Danzon” orkestra eseri ile Josef Strauss “Ohne Sorgen-Polka”sı da ikinci yarıda yorumlanacak eserleri oluşturacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*