Çubukçu, duygulu anlar yaşadı

  • Giriş : 24.05.2007 / 01:25:00

Bakan Çubukçu, gençlerle birlikte şarkılar söyledi, odalara çıkarak dolapları kontrol etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rize Yetiştirme Yurdu'na giderek, burada kalan 13- 18 yaş arası gençlerle sohbet eden Bakan Çubukçu, onlarla birlikte şarkılar söyledi, odalara çıkarak dolapları kontrol etti.

Bakan Nimet Çubukçu, yurtta kalan gençlerle özel bir toplantı da yaptı. Toplantıda çocukların yemeklerden şikayetçi olduğu öğrenildi. Bakan Çubukçu, toplantı çıkışında yöneltilen soruları, “Ben gereken notlarımı aldım. Değerlendirme yapacağım'' diyerek yanıtladı.

AĞLADI

Bakan ve beraberindekiler daha sonra Çayeli Özürlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Burada kalan zihinsel engelli çocuklarla sohbet eden Çubukçu, oldukça duygusal anlar yaşadı. Hasret Ertaş adlı zihinsel engelli, Bakan Çubukçu'ya annesiyle görüşmek istediğini söyledi. Bunun üzerine Çubukçu, Antalya'da yaşayan Ertaş'ın annesine telefonla ulaştı. Annesiyle görüşecek olmanın heyecanını taşıyan zihinsel engelli Hasret Ertaş, önce kahkahalara boğuldu. Telefonu eline alan Ertaş, annesine, “Seni çok özledim. Ne olur beni yanına al'' diyerek bu kez de gözyaşlarına boğuldu. Zihinsel engelli gencin annesiyle yaptığı telefon konuşması sırasında duygulanan Bakan Çubukçu ve protokol üyeleri de göz yaşı döktü. “Beni anneme gönder ne olur'' diyen zihinsel engelli genci teselli eden Bakan Çubukçu, görevlilere talimat vererek, Hasret Ertaş'ın Antalya'da bir bakım merkezine nakledilmesini istedi. Bakan Nimet Çubukçu Rize'deki incelemelerinin ardından Artvin'e geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious