'Çubukçu boş bakan'

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı "Eşini yanında hiçbir yere götürmüyor" diye eleştiren kadından sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya bir tepki de Milletvekili Güldal Okuducu'dan geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siyasal mücadele içinde olan ya da kamu görevi yapan kişilerin bazı şeyleri sindirmesi gerektiğini vurgulayan Okuducu, şöyle konuştu: "Olcay Baykal'ı kimliği, kişiliğiyle herkes bilir. 40 yıldır süren bir çizgisi var. Bir kadın bakan, ana muhalefet partisi liderinin eşine dönük, ona düşmeyen değerlendirmeler yapıyor. Bu konumunu, yerini bilmemektir, haddinin ne olduğunu bilmemektir."
Çubukçu'nun bakanlık işleriyle ilgilenmesi gerektiğini söyleyen ve yurtlarda yaşanan şiddet ve tecavüz olaylarını anımsatan Okuducu, "Yurtlar yangın yerine dönmüş, kendi işlerini yapmayınca boş kalıyor. Boş olan adam, boş işlerin peşine düşer, boş bakan" dedi.

'Çubukcu ne dese yeridir'
Okuducu, Çubukçu'nun, "AKP'lilere gelince imam nikâhı deniliyor, CHP'ye gelince özel hayat" sözlerine de "Daha kafasında Medeni Kanun ve hukuk düzenini bile oturtamamış. 'Her yuvada dört muhbir çocuğum' var diyen bakan ne dese yeridir" tepki gösterdi.
Nimet Çubukçu'nun "Eşiyle akşam yemeği bile yemeyen, yanında götürmeyen biri, başörtüsüyle eşini her yerde temsil eden kadını oraya yakıştıramıyor" sözlerine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Olcay sepet mi ki yanımda taşıyayım" karşılığını vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious