Çubukçu'dan öğretmenlere müjde

Çubukçu'dan öğretmenlere müjde.8169
  • Giriş : 10.05.2009 / 00:10:00
  • Güncelleme : 09.05.2009 / 23:51:27

Nimet Çubukçu, öğretmenlerin ekonomik sorunlarını bildiğini ve çözümü için gayret göstereceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Bakan Çubukçu, "Milli eğitimdeki önemli projeler ve çalışmaların herhangi bir kesintiye ve gecikmeye uğramadan devam edeceğini, yeni ve güzel projeleri başlatacağını" bildirdi.

Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığı görevine başlamasına ilişkin bir mesaj yayımladı. Çubukçu, değişmenin ve gelişmenin anahtarı olan eğitimin, bireyin ve toplumun gelişmesini sağlayan, ekonomik kalkınmayı destekleyen, maddi ve manevi kültürel değerleri koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktaran olmazsa olmaz, vazgeçilmez ve ertelenemez bir süreç olduğunu ifade etti.

EĞİTİME AĞIRLIK VERİLİYOR

Hükümetin eğitime ağırlık verdiğini, bu sebeple her yıl artan oranlarda genel bütçede en büyük payı eğitime ayırdığını belirten Çubukçu, "Devlet Bakanlığı'ndaki görev alanım nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı ile çok yakın çalışma ve işbirliği içinde bulundum. Bu vesile ile Bakanlığın çalışmalarını yakından takip etme imkanım oldu" dedi. Çubukçu şunları söyledi: "Önümüzdeki dönemde sizlere bilgi ve teknoloji çağının gerekleri ve ülkemizin sosyal ve ekonomik ihtiyaçları doğrultusunda daha iyi ve kaliteli eğitim ve öğretim hizmeti sunmaya gayret edeceğiz.

Bugün

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*