Çubukçu'dan jet talimat

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Elazığ'da ziyaret ettiği çocuk yurdunda hasta olan bir çocuğun hastaneye götürülmesi talimatını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere dün akşam saatlerinde geldiği Elazığ'da ilk önce Vali Osman Aydın Çocuk ve Gençlik Merkezini ziyaret etti. Burayı ziyaretinde Yunus Ertan isimli bir çocuğu kucağına alarak seven Bakan Çubukçu, çocuğun ateşi olduğunu anladı. Çocuğa hasta olup olmadığını soran Bakan Çubukçu, Yunus Ertan'ın halsiz durumunu da görünce iyice telaşlandı. Çocuğun ateşinin aşırı fazla olduğun belirten bakan Çubukçu, yetkililerden neden ilgilenmediklerini sordu. Yurt yetkilileri ise perşembe günü çocukları toplu olarak sağlık taramasından geçirdiklerini belirterek, sıcaklardan olabileceğini dile getirdi. Ancak bakan Çubukçu, perşembe günü sağlık taramasından geçirilmesinin bir şeyi değiştirmediğini vurgulayarak, "Sağlık taramasından geçirmeniz birn şeyi değiştirmez. Çocuğun şu an ateşi çok fazla. Bu çocuğu hemen hastaneye götürün." talimatı verdi.

Bu arada Vali Muammer Muşmal da, çocuğun hastaneye götürülmesini istedi.

Bakan Çubukçu ardından geçtiği Elazığ Gazi Huzurevinde yaşlılarla bire bir ilgilendi. Buraya gelişinde yaşlıların ellerini öpen bakan Çubukçu, onların dertlerini dinleyip terliklerini dahi giydirerek gönüllerini aldı. Bakan Çubukçu'nun özellikle yaşlı bayanlarla ilgilenmesi dikkat çekti.

Ardından geçtiği Valilikte Vali Muamer Muşmal, Bakan Çubukçu'ya bir plaket verdi. Bakan Çubukçu, burada yaptığı konuşmada, önleyici,koruyucu ve rehabilite edici sosyal hizmetlerin üzerinde durdukları konu olduğunu altını çizerek, "Çocuk, gençlik ve toplum merkezleri kanalıyla çok geniş bir kitleye hitap etmekteyiz. Özellikle göç olgusu başta olmak üzere yoksulluk ve bir çok nedenle sosyal yardım alamayan yerlerde yaptığımız çalışmalardan dolayı çocuk ve gençlerin hayatında çok önemli dönüm noktaları olduğu muhakkak. Çubukçu, bu sayının 10 binleri bulduğunu ancak açıldığından beri 400 bine yakın insana hizmet verildiğini dile getirdi.

Bakan Nimet Çubukçu, daha sonra Harput Yetiştirme Yurdu ve Harput Çocuk Yuvası'nda incelemelerde bulundu. Burada çocuklarla yakından ilgilenen Bakan Nimet Çubukçu, çocuklarla bol bol resim çektirmeyi de imal etmedi. Nimet Çubukçu'ya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanları Koruma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Çetin, bir plaket verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious