Çubukçu'ya sazlı sözlü karşılama

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Bilecik Huzurevi'ni ziyaretinde huzurevinde kalan yaşlılar tarafından sazlı sözlü karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yarın yapılacak olan, 725'inci Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenliklerine katılmak üzere bugünden Bilecik'e gelen Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ilk olarak Bilecik Yetiştirme Yurdu'nu ziyaret ederek yurtta kalan çocuklarla sohbet etti. Çocukların şikayeti olup olmadığını soran Çubukçu, şikayet gelmeyince sevindi.


"YETİŞTİRME YURTLARI KALKACAK"


Bilecik'teki Yetiştirme Yurdu'nun yıkılarak yerine Sevgi Evi yapılacağını belirten Bakan Çubukçu, bu uygulamanın Türkiye genelinde başladığını ve yurt sisteminin sona ereceğini söyledi. 12 yaş altındakiler için Sevgi Evi 12 yaş üstündekiler için de Grup Ev'ler yapacaklarını kaydeden Bakan Çubukçu, "İstanbul'da bulunan büyük bir araziyi TOKİ'ye devrettik ve bunun karşılığında Sevgi Evi yapmasını istiyoruz. Bir kısmını onlar, bir kısmını biz, bir kısmını Özel İdareler ve bir kısmını da hayırseverlerin yapması ile sitemi tamamen değiştireceğiz. Bilecik'tekini de 2007 programına aldırdık" dedi.

Sadece fiziksel şartların değil hizmet anlayışının da değiştiğini kaydeden Bakan Çubukçu, "Yeni sitemde koğuş olmayacak. 2'şerli 3'erli odalar olacak. Her odada televizyon, mutfak ve banyo olacak. Bireysel yaşamı özendireceğiz ve kendi başlarına yaşamayı öğrenecekler" diye konuştu.


SAZLI SÖZLÜ KARŞILAMA


Yetiştirme yurdunun ardından yarın açılışı yapılacak olan Bilecik Huzurevi'nde incelemelerde bulunan Bakan Nimet Çubukçu'ya yaşlılar sürpriz yaptı. Bilecik'in Deresakarı köyünden gelen ve huzurevinde kalan 70 yaşındaki Yaşar Çiloğlu, duvarda asılı duran kaşıkları alarak, "Aşağıdan gelen hanım oynasın" ve "Söğüdün erenleri" türküleri eşliğinde "Bilecik karşılaması" oynadı.

Bilecik'in Osmaneli ilçesi Belediye Başkanı Selahattin Çetintaş'ın da eşlik ettiği oyunun şarkılarını ise Milletvekil, İl Başkanı ve İlçe Başkanı söyledi. Diğer odada yaşlı teyzelerin manileri il karşılaşan bakan Çubukçu, 71 yaşındaki ses sanatçısı Aydın Sarıçiçek'in, kendine ithaf ederek söylediği "Kahverengi gözlerin" şarkısı ile moral buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious