Cudi Dağı'na bomba yağıyor

Cudi Dağı'na bomba yağıyor.11210
  • Giriş : 24.07.2008 / 14:49:00

Kuzey Irak'ın Zap bölgesinde bulunan 13 PKK hedefi Türk savaş uçakları tarafından vurulurken, yurt içinde de operasyonlara aralıksız devam ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Operasyonların yoğunlaştığı Kuzey Irak sınırındaki Cudi dağı sürekli bombalanıyor. Dağdan yükselen dumanlar yerleşim birimlerinden çıplak gözle izleniyor. PKK"nın yurt içi ve yurt dışında tamamen etkisiz hale getirilmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan kara ve hava operasyonları bütün hızıyla sürüyor. Savaş uçakları tarafından Kuzey Irak"ın Zap bölgesinde bulunan 13 PKK hedefi yerle bir edilirken, Kuzey ırak sınır şeridi üzerinde bulunan Şırnak kırsal kesiminde de kara operasyonuyla PKK"nın hareket alanı daraltılıyor. Şırnak"ın Bestler- Dereler ile Küpeli dağından sonra operasyonlarını yoğunlaştırdığı ve PKK"nın irili ufaklı bir çok kampının bulunduğu Cudi Dağı, hava ve karadan adeta kuşatılmış durumda. Cudi Dağı'nda başlatılan geniş çaplı operasyon kapsamında sabah erken saatlerden itibaren skorsky helikopterleri ile yüzlerce komando sevk edildi. PKK"lıların saklandıkları Cudi Dağı'nın sarp ve kayalık alanları ile derin vadiler kobra helikopterlerinin yanısıra uzun menzilli toplarla sürekli bombalanıyor.

Şırnak, Cizre ve Silopi"den de duyulan bombardıman sesleriyle birlikte Cudi Dağı eteklerinde bulunan Hisar, Çağlayan, Derebaşi, Koyunören, Körseli bölgelerinden yükselen dumanlar kent merkezlerinden çıplak gözle izleniyor. Güvenlik güçleri ile zaman zaman çatışmaya giren ve Cudi Dağı'nın daha güvenlikli iç bölgelerine çekilmeye çalışan PKK"lı teröristlerin, askerlerin geçiş güzergahlarına döşediği uzaktan kumandalı bombalar ise uzman askerler tarafından bulunarak imha ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*