Cudi Dağı'nda büyük bir operasyon başlatıldı!

Cudi Dağı'nda büyük bir operasyon başlatıldı!.22183
  • Giriş : 25.04.2008 / 16:56:00

Irak'tan Türkiye'ye sızdıktan sonra Cudi Dağı'nda görülen terörist grubu için büyük operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Operasyonlara bin kadar komando ile 300'ü aşkın geçici köy korucusu katılıyor. Operasyon bölgesine giden askerlerden biri mayının patlaması sonucu yaralandı.

Heron adlı insansız hava aracı, dün Şırnak'ın Cudi Dağı'nda kalabalık bir terörist grubunu tespit etti. Alınan koordinatlar doğrultusunda teröristlerin bulunduğu bölge önce Kobra helikopterleriyle bombardımana tutuldu. Ardından da bölgeye Skorsky helikopteriyle sürekli hem Jandarma Özel Harekat Timleri, hem de komandolar indirildi. Dün gece ise sayıları tespit edilemeyen kalabalık terörist grubuyla sıcak temas sağlandı. Çatışmaların devam ettiği sarp ve dik kayalıklı bölgeye bu sabah saat 07.00'de Skorsky helikopterleriyle komandolar gönderildi.

Karadan ise arazi yapısını çok iyi bilen yaklaşık 300'ü aşkın geçici köy korucuları da bölgeye sevk edildi. Yer yer dumanların yükseldiği Cudi Dağı'nda sık sık silah sesleri duyuldu.

Bu arada teröristlerin çevresini sarmak için Şırnak'ın Silopi ilçesi yönünden Cudi Dağı'na tırmanan operasyon kolundaki bir asker, bastığı mayının patlaması sonucu yaralandı.

Dün gece saat 01.30'da meydana gelen patlama sonrası yaralanan asker, Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndaki Askeri Hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious