Cudi Dağı'nda geniş kapsamlı tank tatbikatı!

Cudi Dağı'nda geniş kapsamlı tank tatbikatı!.11090
  • Giriş : 07.11.2007 / 14:09:00

Türkiye’nin Kuzey Irak’ta teröristlere yönelik olası sınır ötesi operasyonun gündemde olduğu son günlerde Şırnak’ın Cizre İlçesi’ndeki Cudi Dağı eteklerinde geniş kapsamlı tank tatbikatı gerçekleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gerçek mermilerin kullanıldığı atışlı tatbikata çok sayıda tank ve askeri birliğin katıldığı görüldü. Şırnak’ın Uludere İlçesi kırsalında da PKK’lı teröristlere yönelik geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Cizre’nin İkici Beldesi Cudi Dagı eteklerinde Cizre Tank Taburu’na ait çok sayıda tankın katılımıyla bu sabahın erken saatlerinden itibaren geniş kapsamlı bir tank tatbikatı gerçekleştirildi. Askeri birlikler tatbikat için uzun konvoylar halinde bölgeye giderken, havadan ve karadan sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Cudi Dağı, eteklerinden zirveye doğru başlayan tatbikata hava birliklerinin de katılması dikkat çekti. Çok sayıda helikopter, sıcak operasyon tatbikatının yapıldığı alanın üzerinde uçuş yapararak tatbikata eşlik ederken, diğer taraftan da olası bir saldırıya karşı havadan güvenlik sağladı. Gerçek mermilerin kullandığı tatbikatta tanklar hedefleri yerle bir etti.

Şırnak’ın Kuzey Irak’a sıfır noktasında bulunan Uludere İlçesi’nde ise PKK’lı teröristler tarafından güvenlik güçlerine taiz atışı gerçekleştirildi. Kuzey Irak tarafından açıldığı belirtilen taciz ateşi üzerine bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Hava destekli sürdürülen operasyonda, teröristlerin tüm geciş güzargahları tutuldu. Bölgede sıkı güvenlik önlemleri alındı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious