Cudi Dağı'nda operasyonlar aralıksız olarak sürüyor

Cudi Dağı'nda operasyonlar aralıksız olarak sürüyor.23148
  • Giriş : 25.05.2008 / 14:02:00

Komando Taburu'na saldırıda bulunan teröristlerden 2'sinin ölü ele geçirildiği Cudi Dağı'nda operasyonlar sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şenol ÇAKIR'ın haberi

Bordo Bereli timlerin de katıldığı operasyonlarda, takibe alınan teröristlerle yer yer çatışmaların meydana geldiği belirtildi.

Milli Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na 700 metre uzaklıktan roketatarla saldırarak 3 askerin yaralanmasına neden olan teröristler, Cudi Dağı'nda takibe alındı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesindeki ‘Bordo Bereli’ timlerin de katıldığı takip sırasında bir mağarada gizlendiği belirlenen 2 terörist ‘Teslim ol’ çağrılarına ateşle karşılık verince çıkan çatışma sonucu ölü olarak ele geçirildi.

Bu arada güvenlik güçleri, canlarını kurtarabilmek ve daha hızlı hareket edebilmek için küçük gruplara ayrılan teröristlerin kaçabileceği noktaları abluka altına aldı. Sarp ve dik kayalıklı bölgelerde teröristlerle yer yer çatışmalar meydana gelirken, stratejik noktalar dün gece yine obüslerle top atışına tutuldu. Askeri kaynaklar, Milli Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na saldırıda bulunan teröristlerden yaralananların da olduğunu belirtti.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious