'Cukkacı sendika' ifadesine sert tepki

'Cukkacı sendika' ifadesine sert tepki.15276
  • Giriş : 31.10.2008 / 23:43:00

Türkiye Kamu- Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız "cukkacı sendika" tanımlamasına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu- Sen) Genel Başkanı Bircan Akyıldız, 7 senedir oturdukları toplu görüşme masasında kamu çalışanlarının haklarını korumak ve geliştirmek için ciddi bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, "cukkacı sendika" tanımlamasına tepki gösterdi.

Zonguldak Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kamu-Sen'e bağlı sendikaların değerlendirme toplantısına Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, MHP Antalya Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyon Üyesi Doç. Dr. Mehmet Günal, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ramazan Denizer ve sendika yöneticileri katıldı.

Akyıldız, toplantıda yaptığı konuşmada, "Bu sene toplu görüşme masasında önemli olduğuna inandığımız bir mutabakatı gerçekleştirdiğimizi söyleyebiliriz. Ama siz üyelerimiz arasında neden mutabakat zabtını imzaladığımızın en çok sorulan soru olduğunu biliyorum. Türkiye Kamu-Sen olarak 7 senedir oturduğumuz toplu görüşme masasına kamu çalışanlarının haklarını korumak ve geliştirmek için hangi taleplerle çıkmamız gerektiğiyle ilgili ciddi bir çalışma gerçekleştirdik. Zaten Amerika'yı yeniden keşfedecek değildik, kamu çalışanlarının sorunları belli başlıklar altında toplanıyordu. Bunların en önemlileri ekonomik, sosyal sorunlardır, demokratik haklardır ve çalışma şartlarıdır. Biz bu ülkenin vatandaşıyız, bu ülkede devlet adına kamu hizmetini vatandaşa sunan kişileriz" dedi.

Hükümetle toplu görüşme yaparken yanında destek görememekten yakınan Akyıldız, "Biz sendikacının, sendikal üyenin, sendikalı kamu çalışanının sendikasızdan farklı olduğunu ortaya koymak, sendikalı kamu çalışanlarına biraz avantaj sağlamak ve sendikasızdan daha az maaş almasını önlemek için toplu görüşme primi ve sendika ikramiyesi almak için mücadele veriyoruz" dedi.

'Cukkacı sendika' tanımlamasına da tepki gösteren Akyıldız, "Bir sendikanın genel başkanı o masaya saygı göstermezse, o masadan gelecek olan sonucu samimiyetle karşılayamazsa o masaya kimin saygı göstermesini bekleyebilirim. Masanın dışındakiyle mücadele ediyoruz, masanın içindekiyle mücadele ediyoruz, masanın karşısındaki siyasi iradeyle mücadele ediyoruz, kendi içimizdeki fitneyle mücadele ediyoruz. Dört cephede mücadele ediyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*