Çukurca'da 1 terörist daha teslim oldu

Çukurca'da 1 terörist daha teslim oldu.14739
  • Giriş : 26.02.2008 / 13:51:00

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki ‘Güneş Harekatı'nın en önemli merkezlerinden Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde PKK’lı bir terörist daha güvenlik güçlerine teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Son olarak ‘Pling Kemal Mir' kod adlı R.T.'nin de teslim olmasıyla son 3 günde teslim olan terörist sayısı 3'e yükseldi.


‘Pling Kemal Mir' kod adlı R.T., dün Çukurca İlçesi'ne gelerek güvenlik güçlerine teslim oldu. Hakkari Valiliği, R.T.'nin ifadesinde yoksul aile çocuğu olduğunu ve “Para veririz” vadiyle kandırıldığını söylediğini bildirdi. R.T., ailesine maddi destek verileceği propogandası yüzünden 2005 yılı Eylül ayında PKK'ya katıldığını, ailesine para göndermek için istediğinde de kendisiyle alay edildiğini, görüşme istiğinin yine örgüt yöneticileri tarafından çevrildiğini belirtti. Kaçıp kurtulmaya sevindiğini anlatan R.T. ifadesinde, PKK içerisinde faaliyet gösterenlerin aile kavramının olamayacağı, inanç ve manevi duygularını unutması gerektiği tüm benliğini örgütün ideolojisine göre yeniden şekillendirmesi gerektiğinin kendisine söylendiğini belirtti. R.T., dayak yediğini ve bir bardak çay için örgüt mensuplarının güvenini kazanmaya çalıştığını, birçok kişinin örgütten kaçmayı düşündüğünü belirtti.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious