Çukurca'da bugün sessizlik hakim

Çukurca'da bugün sessizlik hakim.13800
  • Giriş : 01.03.2008 / 13:28:00

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’ta gerçekleştirdiği kara harekatının merkezi olan sınırdaki Hakkari'nin Çukurca İlçesi, son ayların en sakin gününü yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kara harekatının başlangıcından bu yana askeri hareketliliğin en üst düzeyde olduğu Çukurca'da, dün kara harekatının son bulmasıyla binlerce askerin konvoylar halinde dönmelerinin ardından, bugün sessizlik hakim.

Kuzey Irak’a yapılan hava operasyonlarının ardından kara harekatı için, Irak’a sıfır noktada bulunan ve PKK’nın Zap kampına en yakın bölgedeki Çukurca'da binlerce asker yığılmıştı. Bu bölgede bulunan Hakantepe ve Işıklı, Çayırlı bölgelerinden Kuzey Irak’a giren Mehmetçik, operasyonun ardından geri döndü. Dün yaklaşık 12 saat süren yoğun bir hareketliliğin ardından operasyondan dönen binlerce asker, askeri araçlarla Çukurca İlçesi’nden geçerek birliklerine gitti.
Yaşanan yoğunluğun ardından bugün Çukurca İlçesi son ayların en sakin gününü yaşıyor. Her sabah ki helikopter hareketliliği bugün yaşanmazken, ilçede çok az sayıda askeri aracın görülmesi de dikkat çekti. 3'üncü Sınır Jandarma Taktik Alay Komutanlığı pistinde hiçbir helikopter kalmadı, tankların geri çekildiği ve obüslerin de üzerlerinin brandayla kapatıldığı gözlendi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious