Çukurda bulunan kız, intikam için öldürülmüş

  • Giriş : 15.03.2007 / 00:00:00

Batman'ın Gercüş ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cesedi foseptik çukurunda bulunan Esra Kardeş'in, cinayete kurban gittiği anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genç kızın komşularının kızı tarafından intikam için öldürüldüğü ortaya çıktı.

Gercüş Yolağzı köyünde foseptik çukurunda ölü olarak bulunana Esra Kardeş (13) cinayete kurban gittiği tespit edildi. Ölü olarak bulunduktan sonra adli tıp'a gönderilen Esra Kardeş'in yapılan otopsisinde çukura atılmadan önce boğularak öldürüldüğü belirlendi.

Ceset bulunduktan sonra jandarma tarafından gözaltına alınan S.S. ve ailesi, jandarmadaki ifadelerinde cinayeti tüm ayrıntılarıyla itiraf ettikten sonra mahkemeye sevk edildi.

Gercüş Adliyesi'ne sıkı güvenlik önlemleri altında getirilen İbrahim S. eşi Mülkiye S., kızları S.S. ve B.S. hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme, İbrahim S. eşi Mülkiye S. ve kızları S.S.'nin tutuklanmasına karar verirken B.S. serbest bırakıldı.

İddiaya göre S.S., aşık olduğu Esra Kardeş'in kuzeni tarafından bir süre önce terk edildi. Bunun üzerine S.S., çevresindekilere, "O beni terk ettiği için başına büyük olay getireceğim'' dedi. S.S., 13 yaşındaki kardeşi B.S.'nin doğum gününe aynı sınıftan arkadaşı ve komşusu olan Esra Kardeş'i de davet etti.

Evde yapılan doğum günü kutlamasına katılan bir grup arkadaş, pasta yiyip eğlendi. Herkes gittikten sonra Esra Kardeş'i evde tutan S.S., Daha sonra da bezle boğarak öldürdü.

Ailesinin Esra'yı aramaya başlaması üzerine de S.S. durumu ailesine anlattı. Babası İbrahim S. ile annesi Mülkiye S., Esra Kardeş'in cesedini evlerinin bahçesindeki foseptik çukura attı.

Gercüş'ün Yolağzı Köyü'ne yaşayan 13 yaşındaki İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Esra Kardeş, 10 gün önce evinden ayrıldıktan sonra ortadan kaybolmuştu. Köyde yapılan aramalar sonucu küçük Esra, komşuları İbrahim S.'nin evinin önünde bulunan foseptik çukurunda bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious