Çukurova Üniversitesi'nde 2. Bahar ve Spor Şenliği...

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Çukurova Üniversitesi'nin 2. Bahar ve Spor Şenliği, 8 Mayıs Pazartesi günü başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

13 Mayıs Cumartesi gününe kadar devam edecek şenlikler geçen yıl ayrı ayrı yapılan spor ve bahar şenliğinin birleştirilmesi ile "Bahar ve Spor Şenliği" adını aldı. Sportif faaliyetlerin uzun bir zaman dilimi alması ve şenliğin öğrencileri derslerden alıkoyması sebebiyle böyle bir değişikliğe giden üniversite yönetimi, spor ile alkolün aynı ortamda bağdaşmayacağını da düşünerek alkollü içecek satan firmaları şenliğe sponsor yapmadı.

Geçen yıl özel bir organizasyon şirketinin sponsor firmalarla ve özel güvenlik şirketi ile yaptığı bahar ve spor şenliğinde kayda değer asayiş olayı yaşanmadı. Aynı çizgiyi bu yıl da devam ettirmek isteyen üniversite rektörlüğü aynı organizasyon firması ile çalışacak. Firma, belirlenen şenlik alanında sponsor firmalar ve stant açmak isteyen öğrenci kollarına izin verecek. Alanda özel güvenlik görev yapacak ve girişler kontrollü olacak.

Şenlikte alkol olmayacağını vurgulayan Spor ve Kültür Daire Başkanı Prof. Dr. Levent Kayrın, "Şenlik süresince herhangi bir tatsızlık yaşanacaksa bunun alkolden kaynaklanan bir tatsızlık olmasını istemiyoruz. Alkolün içilince şişede durduğu gibi durmadığının farkındayız" dedi.

Kayrın, geçen yıl kampüse otomobil bagajında öğrenci olmayan kişilerin alkollü içecek getirerek satmak istediklerini de tespit ettiklerini belirterek, "Bu yıl da girişte güvenlik elemanlarımız yapabildikleri kadarıyla kontrol yapacak. Ancak kampüs dışında alkol alıp buraya gelen öğrencileri tek tek muayeneden de geçiremeyiz. Öğrenci olmayan kişilerin araçlarının kampüs dışına park edilmesini sağlamayı düşünüyoruz." diye konuştu.

Kayrın, kısa sportif faaliyetler sonrası öğrencilerin kültürel faaliyetler ve eğlence ile dinlenmelerini sağlamayı amaçladıklarını anlattı.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu da , kültürden spora, güzel sanatlardan müziğe geniş alanı kapsayan şenliğin öğrencilerin bilgi ve deneyimlerinin karşılıklı olarak aktarıldığı ve yıl sonu sınavlarına girmeden önce moral depoladıkları büyük bir organizasyon olacağını söyledi.

Altı gün sürecek şenlikte sportif müsabakalar, resim, heykel sergileri, söyleşi, panel, konferanslar, film gösterimleri ve şarkıcı konserleri yer alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious