Çukurova Üniversitesi'nde konferansı bastılar

Çukurova Üniversitesi'nde konferansı bastılar.14129
  • Giriş : 24.04.2008 / 03:52:00
  • Güncelleme : 25.04.2008 / 10:23:21

Çukurova Üniversitesi'nde düzenlenen konferans demir sopalı kişilerce basıldı, öğrenciler darp edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

6 öğrenciyi darbederek hafif yaralayan, salondaki camları kıran saldırganlar, silahla havaya ateş ederek kaçtı.

ÇÜ Sinerji Kolu tarafından “Kariyerin Senin Elinde Fark Yaratmakta” sloganıyla düzenlenen konferans, üniversitenin Balcalı Yerleşkesindeki Akif Kansu Konferans Salonu'nda başladı.

Konferansa, öğleden önceki bölümde Deulcom International Eğitim Kurumlarının sahibi Baybars Altuntaş'ın yaptığı konuşmanın ardından ara verildi.
Öğleden sonra Özel Gündoğdu Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Gündoğdu'nun konuşması öncesinde bir grup, “paralı eğitime ve kolejlere karşıyız” şeklinde bağırarak, görevli öğrencilere demir sopalarla saldırdı.

Kurulu standları yıkan, görevli 6 öğrenciyi darbederek hafif yaralayan ve salondaki camları kıran saldırganlar, daha sonra silahla havaya ateş ederek kaçtı.
Olaylar sırasında, etkinliğe konuşmacı olarak katılacak Gökhan Gündoğdu ile HiltonSA Operasyon Müdürü Adnan Pehlivan'ın konferans salonunda bulunmadığı belirtildi.

Sinerji Kolu Başkanı Veli Bahçeci, etkinlikler kapsamında yarın düzenleyecekleri toplantıları iptal ettiklerini belirterek, üniversite kampüsünde bu tür saldırıların yaşanmasının üzücü olduğunu söyledi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious